Eğitim 09 EYLÜL 2013 / 10:56

Okul öncesinde e-öğrenme

Okul öncesi çocuklar akıllı tahtaya uyum sağlayabilecek.
Okul öncesi öğrencilerin akıllı tahtayla gerçekleştirilecek eğitime uyum sağlaması setler tasarlandı. Android tablet cihazlarda kullanılabilen mobil eğitim setlerini yoluyla kullanan Zambak Yayıncılık, Teknoloji Destekli Eğitim Seti videolar, 3D Animasyonlar, Flash Konu Anlatımları, Flash Etkinlikler, Posterler, Resim Sliderlar, Deneyler, Simülasyonlar, Testler, Tablolar ve Çizelgeler,oyunlar gibi formatlarda düzenlenmiş öğrenim içerikleriyle TEDES ürünleriyle mobil eğitim konusunda çalışıyordu.

Okul Öncesinde  e-öğrenme 
Yeni , eğitim-öğretim döneminin açılmasıyla, bu kez okul öncesi öğrencilerin elektronik öğrenme süreçlerini kolaylaştıracak bir set tasarladı. Hücreleme Yöntemine Göre Okul Öncesi Eğitim Seti 5-6 yaş grubundaki çocukların öğrenim becerilerine göre 28 haftalık fasiküller olarak hazırlanmış. İçeriği Milli Eğitim Bakanlığı’nın değerler sistemine göre düzenlenen eğitim seti, akıllı tahta sistemine adapte olmaları adına kullanışlı bir uygulama. Setin Ana karakterleri Alican ve Kırmızı Şimşek, yan karakterleri Cimcime ve Rakun isminde. Eğitim seti 155 liradan satılıyor.

Okul öncesi eğitim setini ayrıca  içerikten bağımsız olarak da değerlendirebiliriz. Zira teknoloji okuryazarlığının yaygınlaşması ve eğitim yaşının düşürülmesi adına da önemli bir gelişmedir. Teknolojiyi okumayı öğrenen çocuklar, sonraları bireysel gelişimleri için daha zengin ve seçkin içeriklere de erişim sağlayabileceklerdir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun