Eğitim 09 EYLÜL 2013 / 10:56

Okul öncesinde e-öğrenme

Okul öncesi çocuklar akıllı tahtaya uyum sağlayabilecek.
Okul öncesi öğrencilerin akıllı tahtayla gerçekleştirilecek eğitime uyum sağlaması setler tasarlandı. Android tablet cihazlarda kullanılabilen mobil eğitim setlerini yoluyla kullanan Zambak Yayıncılık, Teknoloji Destekli Eğitim Seti videolar, 3D Animasyonlar, Flash Konu Anlatımları, Flash Etkinlikler, Posterler, Resim Sliderlar, Deneyler, Simülasyonlar, Testler, Tablolar ve Çizelgeler,oyunlar gibi formatlarda düzenlenmiş öğrenim içerikleriyle TEDES ürünleriyle mobil eğitim konusunda çalışıyordu.

Okul Öncesinde  e-öğrenme 
Yeni , eğitim-öğretim döneminin açılmasıyla, bu kez okul öncesi öğrencilerin elektronik öğrenme süreçlerini kolaylaştıracak bir set tasarladı. Hücreleme Yöntemine Göre Okul Öncesi Eğitim Seti 5-6 yaş grubundaki çocukların öğrenim becerilerine göre 28 haftalık fasiküller olarak hazırlanmış. İçeriği Milli Eğitim Bakanlığı’nın değerler sistemine göre düzenlenen eğitim seti, akıllı tahta sistemine adapte olmaları adına kullanışlı bir uygulama. Setin Ana karakterleri Alican ve Kırmızı Şimşek, yan karakterleri Cimcime ve Rakun isminde. Eğitim seti 155 liradan satılıyor.

Okul öncesi eğitim setini ayrıca  içerikten bağımsız olarak da değerlendirebiliriz. Zira teknoloji okuryazarlığının yaygınlaşması ve eğitim yaşının düşürülmesi adına da önemli bir gelişmedir. Teknolojiyi okumayı öğrenen çocuklar, sonraları bireysel gelişimleri için daha zengin ve seçkin içeriklere de erişim sağlayabileceklerdir.