Eğitim 20 OCAK 2016 / 14:56

Minecraft okullara iniyor

Milyonları peşinden sürükleyen ve 7'den 70'e birçok yaş grubundan seveni olan Minecraft, okullara giriyor.

Geçtiğimiz dönemde ülkemizde "yasaklanması" gündeme gelen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından incelemeye tabi tutulan Minecraft'ın okullara yönelik yeni bir sürümü yayınlanıyor. Microsoft tarafından duyurusu yapılan sürümün kullanıcıların Office 365 hesapları üzerinden kullanılabileceği ifade edildi.

Öğrenciler, eğitim için hazırlanan sürüme kimlik kartlarıyla erişecebilecekleri gibi, evlerinde de oyuna erişim sağlayabilecekler. Hem okulda hem de evde aynı hesabı kullanabilecek öğrenciler ve öğretmenler, eğitim için hazırlanan sürümü 5 dolar karşılığında satın alabilecekler.

Minecraft: Education Edition adındaki sürümün çocukların yaratıcılıklarını ve becerilerini geliştirmesi beklenirken, bu noktada ülkemizin "çocukların gelişimlerine kötü etki ediyor" gibi bir düşünce ile yasak getirmeye çalışması oldukça ironik bir durum oluşturuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun