Eğitim 23 HAZİRAN 2016 / 10:47

Khan Academy Türkçe, müzelere yönelik yeni içeriklerini duyurdu

Khan Academy Türkçe’nin yeni uygulaması ile dünyaca ünlü pek çok müze internet ortamında ücretsiz olarak gezilebilecek. Eklenen yeni video içeriklerle müzede bulunan eserler hakkında uzman görüşlerine erişilebilecek.

Ücretsiz öğrenme platformu Khan Academy Türkçe, MoMA, British Museum, Metropolitan Sanat Müzesi ve Asya Sanat Müzesi gibi pek çok ünlü müze ile ilgili yeni video içeriklerini duyurdu. Khan Academy Türkçe’yi ziyaret eden kullanıcılar bu ücretsiz uygulama sayesinde onlarca müzede yer alan yüzlerce eseri internet ortamında incelemenin yanında uzmanların eserler ile ilgili yorumlarını da izleyebiliyorlar.Kullanıcılar tarihin başlangıcından beri insanların bıraktığı izleri çizimler, heykeller ve farklı sanat eserleri üzerinden inceleme fırsatı veren British Museum, 2 milyondan fazla eserin yer aldığı New York Metropolitan Müzesi, dünyanın en önemli modern sanat müzesi olan MoMA (Modern Sanat Müzesi) hakkındaki videolara Khan Academy Türkçe üzerinden ücretsiz ulaşabiliyorlar. Ayrıca Tate Müzesi, J. Paul Getty Müzesi, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, Asya Sanat Müzesi içerikleri de Khan Academy Türkçe web sitesi ve mobil uygulamasında sanatseverleri bekliyor.
 
ETİKETLER : Khan Academy Türkçe
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun