Eğitim 11 TEMMUZ 2016 / 12:22

Kadir Has Üniversitesi Akıllı Kürsü'ye geçiş yaptı

Kadir Has Üniversitesi’nde yeni eğitim döneminde tüm sınıflarda akıllı kürsü kullanılacak.

Kadir Has Üniversitesi’nde yeni eğitim döneminde tüm sınıflarda akıllı kürsü kullanılmaya başlanacak. Akıllı kürsü sayesinde öğretim üyeleri ve öğrenciler birçok avantaja sahip olacak. Öğretim üyeleri ders notlarını akıllı kürsü aracılığıyla dilediği yerden öğrencilerle paylaşabilecek, öğrenci dersi takip edebilecek.

Sınıflardaki akıllı kürsü ve ekranlar sayesinde ders notları tek tıkla ekrana yansıtılabiliyor. Video oynatma, müzik dinleme ve ders esnasında internete bağlanabilme özellikleriyle bilgiye ulaşmak daha kısa zaman alıyor, dersler daha interaktif bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor.

Ders anlatanın ve ders dinleyenin hayatını kolaylaştıran akıllı kürsü ile dokunmatik ekranda çizim yapmak da mümkün. Ekranın düzeltme özelliği sayesinde çizim yaparken harcanan süreler de kısalmış oluyor. Daha katılımcı, daha aktif ve daha verimli ders olanağı sunan akıllı kürsü uygulaması eğitim alanında büyük önem taşıyan yeniliklerden biri olarak değerlendiriliyor. Akıllı kürsülerde Windows 10 işlemci kullanılıyor.