Eğitim 10 EKİM 2016 / 16:08

Data Market'ten çocuklara yönelik kodlama eğitimi

Data Market, Bilişim Atölyeleri işbirliği ile 8-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik “ Kodlamaya Başla, Kahramanını Yarat” temalı kodlama eğitimi gerçekleştirdi.

Eğitime katılan çocuklara önce Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili öğretildi.
Scratch çocukların kendi multi-medya tasarımlarını yapmalarını, karşılaştıkları gerçek hayattaki problemler karşısında teknolojiyi kullanarak yaratıcı çözümler ortaya koymalarını ve kendilerini değişik şekillerde ifade ederek 21. yüzyıl becerilerini kazanmalarını sağlamakta.
 
Eğitime katılan çocuklardan, ‘kendi kahramanlarını yaratmaları istendi’. Eğitimin ardından çocuklar Scracth ile resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirerek, kendi karakterlerini tasarlayıp  interaktif hikayeler anlatmaya başladılar.
 
Data Market Genel Müdür Yardımcısı Nilgün Toraman Boyla eğitim ile ilgili “Günümüzün bilişim liderlerinin gelişimini incelediğimizde, henüz ilköğretim çağında kodlama ile tanıştıklarını görülmekte. Biz de bu eğitimle çocuklarımıza algoritmanın ve kodlamanın temelini öğreterek, analitik düşünce yapısını aşılamayı hedefliyoruz.  Data Market Garage Atölyesi’nde düzenlediğimiz eğitimden sonra çocuklarımızın, her gün ellerinden düşürmedikleri teknoloji cihazlarında sadece oyun oynamak değil, aynı zamanda o oyunları nasıl geliştirebileceklerini de deneyimlemesini hayal ediyoruz.  “ açıklamasını yaptı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun