Eğitim 18 ARALIK 2015 / 10:48

Dassault Systèmes yeni teknolojileri ve deneyim ekonomisi çağını anlattı

Yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes, 4 Aralık günü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğrencilerle biraraya geldi, yeni teknolojilerin ve trendlerin deneyim ekonomisi çağını nasıl dönüştürdüğünü anlattı.

Üniversitenin Santral İstanbul kampüsünde yer alan Bilgi Üniversitesi Mühendislik Bölümü’nde gerçekleşen derse konuk olan Dassault Systèmes Satış Yöneticisi İlker Tarkan, öğrencilere deneyim ekonomisi çağında değişen iş yapma şekillerini, üretim-tasarım süreçlerini ve öne çıkan teknolojileri aktardı. İnterkaktif bir ortamda gerçekleşen derse büyük ilgi gösteren öğrenciler sık sık sordukları sorularla İlker Tarkan’dan deneyim ekonomisine dair bilgilerini ve öngörülerini alırken, Tarkan 140’dan fazla ülkede 190 bin müşteriye çözüm sunan firmalarının sunduğu çözümleri de öğrencilerle paylaştı.  
İlker Tarkan’ın “Product Development in Experience Economy- Deneyim Ekonomisinde Ürün Geliştirme” başlığıyla İngilizce olarak gerçekleştirdiği sunumun temel amacı; geleceğin teknoloji lideri veya IT müdürleri olma potansiyeli taşıyan gençlere deneyim ekonomisi çağında üretim, tasarım ve iş yapış şekillerinde dönüşümünü anlatmak ve onların da fikirlerini almaktı. Tarkan, sunumunda savunma, havacılık ve otomotiv sektörlerinden de örnekler verdi.

Tarkan, Dassault Systèmes olarak kendilerine bir 3 Boyutlu Deneyimler firması olarak konumladıklarını söylerken, “Ürünler artık tek başına bir anlam ifade etmiyor. Üretici ve tüketicilerin artık fazla bekleme lükslerinin olmadığı bir dünyadayız. Ürünleri mutlaka, son kullanıcı deneyimlerini ön planda tutarak geliştirmek  gerekiyor. İşte tam bu noktada Dassault Systèmes çözümlerinin farkı ortaya çıkıyor. En doğru kararları, ürün geliştirme sürecinin en başında alabilmek için de, firmaların tüm birimlerinin bu sürece dahip olup, tasarlarken ve üretirken sıfır hatayla çalışmanın yolu da üç boyutlu çözümleri kullanmaktan geçiyor. Geliştirdiğimiz yazılımlar; bir yandan fikirlerin üç boyutlu modellemesini yaparken, bir yandan da gerekli analizleri yaparak simülasyonları gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun