Eğitim 28 OCAK 2016 / 16:16

Darüşşafakalı öğrenciler kendi mobil uygulamalarını yazacak

Turkcell’in hayata geçirdiği ‘Geleceği Yazanlar’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında lise öğrencilerine verilecek olan mobil yazılım eğitimi ilk kez Darüşşafakalı öğrencilere verildi.

Turkcell’in ‘Geleceği Yazanlar’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Darüşşafaka Eğitim Kurumları lise mobil programlama kulübünden 15 öğrenci, App Inventor 201 no’lu mobil yazılım eğitimlerini başarıyla tamamladı. Daha önce konuyla ilgili öğretmenlerinden App Invetor 101 eğitimi alan öğrenciler, ilkbahar döneminde Android cihazlar için istedikleri alanlarda mobil uygulamalar geliştirebilecek.
 
Daha önce Turkcell Geleceği Yazanlar sosyal sorumluluk projesiyle üniversitelerde App Inventor eğitimi veren Volkan Kılıç; "Lise düzeyindeki öğrencilerle ilk defa Darüşşafaka’da buluşma fırsatım oldu. Üniversitelerdeki ilgi ve katılıma nazaran Darüşşafaka’daki öğrencilerin çok daha aktif olduğunu söylemek yerinde olur. Bunu da böyle güzel öğrencileri böylesi bir amaç uğrunda bir araya getiren ilgili ve fedakâr öğretmenlerinin olmasına bağlıyorum. Öğrencilerin katılımından tutun da uygulamada fikir yürütmelerine kadar eğitim süresince gösterdikleri çabaları görmek mutluluk vericiydi. Hepsi birbirinden şirin ve ışık saçan bu öğrencilerin, gelişen teknolojiye ayak uydurmak için gösterdikleri çabalarından öte öğretmenlerinin de onları desteklemeleri, ülkemiz adına gurur verici. Darüşşafaka’da karşılaştığım bu tablonun ülke genelinde de farkındalık oluşturmasını diliyor, bu güzel öğrencileri yetiştiren öğretmenlerine de şükranlarımı sunuyorum." dedi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun