Eğitim 27 EYLÜL 2013 / 11:46

Cezayir'in teknik sınıf öğrencileri 3D modelleme öğreniyor

Cezayir 550 lisesinin tüm teknik sınıflarında öğrencilerine tasarım ve mühendislik eğitimi verebilmek için Dassault Systèmes SolidWorks'le  anlaştı.Cezayir; eğitim sisteminin uluslararası standartlara  uygun hale getirilmesi ve ders çıktılarının artırılması için  teknik öğrencilerine 3D modelleme programı SolidWorks öğretiyor. Eğitim Bakanlığınca  100 lisanslı SolidWorks uygulamasını 550 okulun her birine dağıtacak ve her öğrenci için yazılıma uzaktan dizüstü erişim sağlayacak.

CSDA sertifikası alacaklar
Örnek modeller geliştirmek amacı ile öğretmenlerin SolidWorks uygulaması içindeki özellikleri başarıyla kullanabilmeleri sağlanacak ve Sertifikalı SolidWorks Uzmanı (CSWP) olmaları teşvik edilecek. Ayrıca bütün okullar Sertifikalı SolidWorks Ortaklığı'nın (CSWA) ve öğrenciler için sınav yapan Sertifikalı Sürdürülebilir Tasarım Ortaklığı'nın (CSDA) sertifikalı yöneticileri haline gelecek.

Dünyaya katkı sağlayacak

Dassault Systèmes SolidWorks CEO'su Bertrand Sicot, şunları söylediı: "Uygulama; hem Cezayir ve hem de küresel endüstri sektörlerinde, üstün eğitimli, yetenekli mühendisler ve tasarımcılar haline gelen bu öğrencilerin her yerde çalışabilecek olmalarından dolayı, verimlilik ve yenileşme üzerinde pozitif bir etkiye sahip olacak"

Cezayir Eğitim Bakanlığı tarafından üstlenilmiş bu ulusal ölçekli proje, öğrencilerin yeteneklerini uluslararası bilgi temelli ekonomide yarıştırmak için geliştirmelerine yardım edecek. SolidWorks Education Edition ve sertifikaların kullanım kolaylığı, öğrencilerin ve öğretmenlerin hızlı bir şekilde SolidWorks'te uzman olmalarını kolaylaştıracak, bu geleceğin mühendisler için yenileşme ve yaratıcılığın bir kaynağını sağlayacak.
ETİKETLER : Cezayir SolidWorks
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun