Eğitim 12 TEMMUZ 2016 / 11:51

Bilgi Üniversitesi siber güvenlik uzmanları yetiştirecek

İstanbul Bilgi Üniversitesi, “Bilgi Güvenliği Teknolojisi” programını açıyor. Bilgi güvenliği alanında kalifiye insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanan programda ön lisans düzeyinde eğitim verilecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, mevcut ön lisans programlarına Bilgi Güvenliği Teknolojisi programını da ekliyor. Program ile bilgi güvenliği uzmanı ihtiyacı duyan şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere nitelikli ve donanımlı meslek elemanları yetiştirilecek.
 
Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programını tercih eden öğrenciler, tüm sektörlere yönelik bilgi güvenliği çözümleri geliştirmek, şirketlerin siber güvenlik konusunda gereksinimlerini karşılayacak adımlar atmak ve bilgisayar sistemleri alanında teknik destek elemanı olarak çalışabilmek üzere eğitimler alacaklar.  Öğrenciler, bilgi güvenliği konusunda teorik ve pratik beceriler kazanarak uzmanlaşacaklar.
 
Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı ile siber güvenlik alanında eğitim alacak öğrenciler, internet ve elektronik posta hizmeti veren, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi ve ağı olan, elektronik ticaret ve uzaktan eğitim yapan kuruluşlarda; sistem güvenliği uzmanı, bilgi işlem uzmanı, sistem ve ağ danışmanı, sistem destek uzmanı ve internet programcısı gibi pozisyonlarda çalışma fırsatı bulacaklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun