Eğitim 14 NİSAN 2015 / 12:33

'SAP Danışmanı Yetiştirme Programı' devam ediyor

Son 10 yılda gerçekleştirdiği SAP eğitimleriyle binden fazla SAP Danışmanı kazandıran Medyasoft geçtiğimiz yılın ikinci yarısında hayata geçirdiği 'SAP Danışmanı Yetiştirme Programı'nı tüm hızıyla sürdürüyor.

Medyasoft, üniversiteden yeni mezun olan ya da son sınıfta okuyan gençleri yetiştiriyor. Geçtiğimiz yıl ‘SAP Danışmanı Yetiştirme Programı’ ile başarılı olan 12 adayı yetiştirerek bünyesine kazandıran Medyasoft, 2015’te de gençlere parlak bir gelecek sunmak, yetiştirerek istihdam etmek için programı sürdürüyor.

İş dünyasındaki eğilimlerin, teknolojinin yükselişiyle kısa süre önce doktor, avukat ve mühendislik mesleklerinin yerinin değiştirdiğini belirten Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, ekonomik koşulların, teknolojideki hızlı gelişimin, toplumsal yaklaşımların yeni meslekler doğurduğunu ve Medyasoft olarak gençlere bu doğrultuda parlak bir gelecek sunmak için çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti. Perakendeden gıdaya, tekstilden inşaata, enerjiden telekomünikasyon, lojistik, bankacılık, finans ve otomotive kadar şirketlerin, iş süreçlerini SAP çözümleriyle şekillendirdiğini ve artan projeleri yönetecek nitelikli danışmanlar için büyük iş potansiyeli olduğunu da sözlerine ekledi.

Sektördeki nitelikli çalışan açığını kapatmak, gençlere öncelikli olarak Medyasoft veya uluslararası şirketlerle çalışma fırsatı sunacak program kapsamında, malzeme yönetimi, satış-dağıtım, finans, üretim planlama, maliyet muhasebesi ve programlama modülü olarak 8 farklı başlıkta eğitim veriliyor.