Eğitim 22 EKİM 2015 / 13:59

​Facebook’un eğitim alanındaki çalışması "TechPrep"

Dünyada 1 milyar 49 milyon kullanıcısı olan sosyal medya devi Facebook, önümüzdeki yıllarda oluşacak bilgisayar yazılımcısı eksiğini kapatmak doğrultusunda gençleri ve çocukları hedef alan eğitim programı olan TechPrep’i tanıttı.

Yazılım dünyasına adım atmak isteyenleri bilgilendiren ve yönlendiren TechPrep’in şuan için eğitim vermiyor. Kendilerini geliştirmek isteyenlere mevcut bilgilerini soran program, gençleri Coursera, Khan Academy gibi eğitim programlarına yönlendiriyor. Gelecekte yazılım sektörünün fırsatları hakkında farkındalık yaratmayı hedefleyen TechPrep, ırk gözetmeksizin yetenekli yazılımcılara fırsat eşitliği sağlanması gerektiğine vurgu yapıyor
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun