Eğilimler/Teknolojiler 31 EKİM 2013 / 14:13

Tivibu Çarşı e-ticarette yeni bir dönem başlatıyor

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, MasterCard ve CordisNetwork ile birlikte televizyon üzerinden uçtan uca bütünleşik  e-ticaret dönemini başlattı. TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “E-ticareti bambaşka bir platforma taşıdık. Türkiye’de dijital dönüşümün inovatif fikirlere yapılacak yatırımla sağlanabileceğini düşünüyoruz.  Tivibu Çarşı bu vizyonun başarılı bir örneğidir” dedi.

MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney "Dünyada ilk kez internete bağlanabilen televizyonlar üzerinden uçtan uca açık, çevrim içi ve entegre bir alışveriş çözümü sunuyoruz. Bu uygulamayı Mastercard’ın faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Şimdiki gelecek zamana hoşgeldiniz 

Kumandalarından interaktif tuşuyla ulaşabilecekleri alışveriş dünyasında  Tivibu Çarşı’da mağazalarda gezinip kataloglardan ürün detaylarını inceleyen kullanıcılar alışverişlerini MasterCard logolu tüm kredi kartları aracılığıyla güvenli şekilde yapabilecek. nTivibu Ev kullanıcıları, dizilerdeki ya da filmlerdeki oyuncuların beğendikleri elbiselerini ve aksesuarlarını, kumandalarının tek tuşu ile satın alabilecek. Bu uygulama reklam verenler için de yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

E-ticarette yeni boyut

Geleceğin televizyon yayıncılığı olarak tanımlanan IPTV teknolojisiyle yayın yapan Tivibu Ev, izleyicilerin istediği zaman seyredebileceği film, dizi, spor, belgesel, çocuk, müzik gibi binlerce içeriğin yanı sıra interaktif uygulamalarıyla da farklı deneyimler sunuyor. MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney, “Türkiye’de e-ticaret her yıl ortalama yüzde 50 oranında büyüyen, önü çok açık bir alan. E-ticaretin ülkemizin 2023 hedeflerini yakalamasında önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz ” dedi.

Tivibu Çarşı uygulamasına teknik yazılım desteği sağlayan Cardtek Group’un Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, "Tivibu Çarşı uygulaması sayesinde de tüketiciler hiçbir güvenlik sorunu olmaksızın televizyonlarından alışveriş yapma şansını elde edecek. CordisNetwork mühendislerinin uzun süren çalışmaları sonucunda kurulan sorunsuz  teknoloji altyapısı sayesinde güvenli, kolay ve üstelik de kısa sürede satın alma işlemini gerçekleştirmesini sağlayacak.” dedi.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun