Eğilimler/Teknolojiler 18 EYLÜL 2015 / 11:42

Tayvan güvenlik firmaları ISAF Fuarı’na çıkarma yaptı

17-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde 19.kez düzenlenen ISAF 2015’te Tayvan güvenlik firmaları ürünlerini tüketici ve üreticilerle buluşturdu.Tayvan’ın güvenlik sektöründe önde gelen şirketleri “Toplam Güvenlik Çözümü ve Konfor” konseptiyle düzenlenen ISAF Güvenlik ve Ticaret Fuarı’nda, son teknoloji ürünlerini görücüye çıkardı. Tayvan güvenlik sektörü firmaları olan Advantech, Plustek, Planet Tecnology ve Engenius gibi markalar fuarda en gelişmiş ürünlerini tanıtıyor olacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Taipei Ekonomik ve Kültürel Misyon Ankara Temsilcisi Yaser T. H. Cheng şunları söyledi : “ Tayvan ve Türkiye arası ticaret hızla ilerliyor. Tayvan’dan Türkiye’ye güvenlik teknolojisi ürünleri, sentetik fiber, demir-çelik ve makine ve parçaları ithal ediliyor. Türk hava yolları, Taipei’ye direkt uçuş yapan Avrupa’nın ikinci hava yolu şirketi oldu. Bu yıl Mart ayında, Türk makine üreticileri ve Türkiye İş Adamları Derneği yöneticileri, Tayvan Uluslararası Makine Parçaları fuarını ziyaret ederek Tayvan-Türkiye arasında ikili anlaşma ve mutakabat için görüştüler. İki ülke arasında bir teknoloji köprüsü kuruldu.”

Yaser T.H Cheng Tayvan’ın yenilik merkezi olma yolunda ileri teknoloji ürünleri ve tedarik zincirindeki üretim merkezi olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “ Tayvan’ın iş ve inovasyon çevrelerinin gelişmeye devam etmesi girişimcilikte gelişiyor olmamız övündüğümüz bir noktadır. Aynı zamanda, Tayvan güvenlik firmalarının pazara kendi markalarını kazandırmaları için teşviklerde bulunuyoruz. Bugün Tayvan’ın önde gelen 4 güvenlik firmasından bu olağanüstü ürünleri deneyimleme ve dinleme fırsatı bulacaksınız”

Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi Başkan Yardımcısı Mr. Richard J.T. Chen, “Geçtiğimiz yıllar boyunca, çok sayıda felaket yaşadık. Emniyet ve güvenlik teknolojilerinde inovasyon ve felaketlerle birlikte daha da önem kazandı. Tayvan deprem maden endüstrisi hayat kurtaran teknolojiler üretiyor. Şili’de 33 madencinin 2010 yılında 5 Ağustos’tan 13 Ekim’e kadar kuzeydeki San Jose Altın Madeni’nde mahsur kaldığı sonu sevinçle biten maden kazasında Tayvan’ın güvenlik teknolojisi yanlarındaydı” dedi.

Tayvan Güvenlik ve Emniyet Sektörü Birliği (TSSIA)’ya göre Tayvan, dayanıklı dikey entegrasyon ile üretim süreci sonrası montaj hatlarına tedarikte bulunan ve üretim süreci öncesi çok çeşitli üretim tesislerinden yararlanan Tayvan, emniyet ve güvenlik sektörünü karakterize ediyor. Bu sektör grubu sayesinde, Tayvan en zorlu müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan üstün kaliteli, yenilikçi güvenlik ürünlerini sağlayabiliyor.Tayvan Excellence Ödülü

Taiwan Excellence, Tayvan Ekonomi İşleri Bakanlığı’nın Dış Ticaret Bürosu (BOFT) aracılığıyla oluşturduğu ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) tarafından yürütülen bir girişim olan Taiwan Excellence’ta, AR-Ge, tasarım, kalite alanlarında istisnai sayılan ve “Tayvan’da üretilen” ürünler Tayvan Excellence ödülünü alır ve Tayvan Ekonomi İşleri Bakanlığı bu ürünlere Tayvan Excellence işaretini taşıma yetkisi veriliyor. Beş gösterge eşit önem taşımaktadır ve her biri, bütün standartların en önemlisi olan yenilik değeri üzerinden değerlendiriliyor.

Fuara katılan Taıwan Excellence ödüllü firmalar

Advantech

Advantech Akıllı Şehir ve IoT Teknolojileri için işbirliğine ve Ortaklığa devam edeceğiz. Advantech, ISAF Fuarı’nda ARK-2151V In-Vehicle Full HD NVR ürününü görücüye çıkarıyor.

Plustek Inc.

Yüksek kaliteli, profesyonel tarayıcıların yanı sıra işletmelere, profesyonellere ve tüketicilere yönelik güvenlik cihazları üreten Plustek, ISAF Fuarı’nda NVR Wireless Kit ürününü görücüye çıkarıyor.

Planet Technology Corporation

PLANET, çok çeşitli ağ kurma teknolojileri üzerinde birleştirilmiş veri, ses ve video kullanımıyla yenilikçi IP çözümleri sunuyor. Planet Technology, ISAF Fuarı’nda Z-Wave e-Home Automation Control Gateway ürününü görücüye çıkarıyor.

EnGenius

EnGenius; ISAF Fuarı’nda, Kablosuz Ağ Oluşturma Sistemi (AP), Kablolu Ağ Oluşturma Sistemi (Anahtar/UTM’ler), IP İzleme Çözümleri ve İşletmelere Yönelik Kablosuz İletişim Sistemleri’nden gerçek uygulamaya uzun menzil, üstün hızlar, sağlam güvenlik ve kullanım kolaylığı getirmeye kadar çeşitli uygulama ve kritik senaryolarda İşletme ve Tüketici pazarına yönelik eksiksiz ürün gamıyla öne çıkıyor. EnGenius ISAF Fuarı’nda, EWS Dağıtık Kablosuz Yönetim Çözümüyle görücüye çıkıyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun