Eğilimler/Teknolojiler 14 EYLÜL 2015 / 09:11

Qualcomm drone'larda yeni bir sınıf yaratıyor

Qualcomm, tüketici drone’larını geliştirmek için yüksek performans özellikleri sunan referans platformunu duyurdu.Qualcomm Technologies, Inc.’in tüketicilere yönelik insansız hava araçları ve robotic uygulamalar için Qualcomm Snapdragon Flight isminde iyileştirilmiş 58x40mm devre kartı geliştirdiğini duyurdu. Qualcomm Snapdragon 801 işlemci tabanlı Qualcomm Snapdragon Flight, güçlü bağlantı, ileri seviye pilotsuz uçak yazılımı ve geliştirme araçları ile en ileri mobil teknolojilerini bir araya getiriyor ve insansız hava araçlarında yepyeni bir sınıf yaratıyor.

Qualcomm ayrıca tüketici ve profesyonellere yönelik insansız hava aracı alanında önde gelen geliştirici şirket olan, elektrik tabanlı havacılık alanındaki yeniliklerde köklü bir geçmişe sahip Yuneec’in Snapdragon Flight kullanacak ilk şirketler arasında olduğunu duyurdu. Yuneec, Qualcomm platformunu temel alan bir insansız hava aracını 2016 yılında satışa çıkarmayı planlıyor.

Snapdragon Flight, insansız hava aracı kullanıcılarının en çok arzuladığı gelişmiş özellikleri etkin hale getiriyor:

•4K Video – 4K yüksek çözünürlüklü kamera desteği, görüntü iyileştirme, video işleme becerileri ve birinci tekil görüş açısı için eşzamanlı 720p kodlama.

•Gelişmiş İletişim ve Navigasyon– Çift bant 2x2 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve 5 Hz GNSS lokasyon becerileri, Hexagon DSP üzerinde gerçek zamanlı uçuş kontrolü

•Güçlü Kamera ve Sensör Desteği– 4K stereo VGA, optik akış kameraları, atalet ölçüm birimi, barometre sensör desteği ve ek sensörler için yuvalar

•Hızlı Şarj– Video/görüntü çekimleri arasında pil için hızlı şarj desteği
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun