Eğilimler/Teknolojiler 27 MAYIS 2016 / 12:55

Perakende sektöründe dijital çözümler

Türkiye’de bankalar, iletişim firmaları, fast food restoranlar, kuaförler, hastane ve otellere ‘’Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları’’ hizmeti veren Sistem 9, perakende sektörüne de sunduğu hizmetleri genişletiyor.

Türkiye ile birlikte 12 ülkede kurup yönettiği 26 bine yakın dijital yayın ve bilgilendirme ekranları hizmetini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” mottosuyla sunan Sistem 9, perakende sektörüne yönelik hizmetlerini zenginleştiriyor.
Perakende sektörü temsilcileri, eskiden kendileriyle ilgili TV yayınlarını üçüncü parti firmalara devrederek gerçekleştiriyordu. Bunun bazı sakıncaları olduğunu belirten
 
Sistem 9 İcra kurulu Başkanı Kaan Akın, “Bu yolu tercih edenlerin, yayının içeriği ve reklamları müdahil olma şansı azalıyor. Biz ise onlara kendi Kurumsal TV’lerini kurup bunu yönetme fırsatı sunuyoruz” diyor.
Başta Alışveriş Merkezleri (AVM) olmak üzere, organize perakende sektörünü Kurumsal TV ile tanıştırdıklarını belirten Akın, Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları’nın tüketicilere keyifli alışveriş imkanı verdiğini hatırlattıktan sonra “Hizmet verdiğimiz alan dünyada ‘Digital Signage’ olarak biliniyor. Bu sistem, kurum ve kişilere özel yayın akışları hazırlayabilme kabiliyetine sahip olduğu gibi, hedef odaklı çalışabilen, ileri internet teknolojilerini kullanan yayın sistemidir. Sistem, kurumsal iletişimden reklama kadar birçok farklı alanda, farklı sektörler için kullanılıyor” diye ekliyor.
 
Sistemin her ölçekteki firmaya uyarlanabildiğinin altını çizen Akın sistemle ilgili şu bilgileri veriyor: “Kurum ve kuruluşları afiş, poster, katalog gibi maliyetlerden kurtarıp, bilgi ve tanıtımlarını en son teknolojilerle hazırlama imkanı sunuyor. Artık dijitalleşmiş platformların birleştiğine tanık oluyoruz. Organize perakende sektörünün geleceğin bu teknolojisine şimdiden hazırlanarak, şubeler arası haberleşmelerinde çağın gereği olarak uyum sağlamalı. Çok şubeli kurum, bu ekranları eğitim aracı olarak da kullanabilir.
 
Özellikle insan kaynakları bu ekranları doğum günü, evlilik, bayram gibi kutlamalarda kullanarak çalışanlarının motivasyonunu arttırabilir. Bu sistemde kullanmış olduğumuz ekranlar endüstriyel standartta yapılmış ürünlerdir. Bu ekranların üzerindeki çıkışlar sayesinden ekranları uzaktan açıp, kapatabildiğimiz gibi, ekranların açık ya da kapalı olduğunu da tespit edebiliyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun