Eğilimler/Teknolojiler 02 EKİM 2015 / 10:34

Oculus Rift’in fiyatı 350 dolardan daha yüksek bekleniyor

Bir Kickstarter projesi olarak hayata geçen Oculus Rift’in ilk günden beri fiyatının kadar olacağı tartışılıyordu.İlk olarak Kickstarter’da sınırlı sayıda satılan erken dönem kitin fiyatı 300 dolardı. Daha çok geliştirilmiş ve bir dizi platform eklenmiş olan ikinci kit ise 350 dolardan satışa çıkmıştı. Analistler bu noktada Oculus’un fiyatının raflarda 350 Dolar’ın üstünde olacağını tahmin etmişti. 350 dolar o dönemde olgunlaşmamış platform için dik bir fiyat olsa bile, şirket CEO’su Palmer Luck’un beklentisinin altında bir durumdu.

RaodtoVR tarafından yayınlanan röportaja göre CEO Palmer Luck, 2016 yılında satışa çıkacak Oculus Rift kitinin 350 dolardan daha fazla olacağını belirtti. Luck, Oculus Rift’e ek olarak birçok teknolojinin ilave edildiğini açıklayarak sözlerine şöyle etti: “Rift’e yeni birçok  özellik eklesek bile, yine de eksik kalırdı. Rift oldukça iyidir. ilk satışa çıkan ürünlerimizin lensleri keşke daha iyi olsaydı, çözünürlüğü daha iyi olsaydı, ekranı daha iyi olsaydı harika olurdu. Daha fazla özel donanım için para koymuş olsaydık, satış ücretini biraz daha arttırmış olsaydık daha iyi olabilirdi. Yeni fiyatın 350 dolar olacağını söyleyemiyorum. Ancak insanların yeni fiyattan memnun olacağını düşünüyorum çünkü alabileceğiniz en iyi VR seti alacaksınız.”

Luck herkesin VR deneyimi yaşamasını isterken, doğru bir adım atacak mı bilemiyoruz. Rift’in fiyatının, Sony Playstation VR ve HTC Vive’in nasıl fiyatlanacağına da bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Oculus bu çözümlerin daha altında fiyat etiketinde olursa, tek başına pazar lideri olabilir. Şuan Oculus’un raflarda 400 Dolara yakın olacağı öngörülüyor. Bu doğrultuda kullanıcılar, HTC gibi başka markaların ürünlerine yönelebilir. Gelişmeleri bekleyip göreceğiz.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun