Eğilimler/Teknolojiler 01 EYLÜL 2015 / 08:57

Giyilebilir drone "Nixie"

Proje yöneticisi Jelena Jovanovic ve ekip üyesi Michael Niedermayr ile çalışan Dr. Kohstall, dünyanın ilk uçabilen bileklik kamerasını geliştirdi.Kaliforniyalı fizikçi Christoph Kohstall, giyilebilir bir kamera geliştiriyor. Bu da saat gibi takılabilen bir drone. Bu drone uçabiliyor ve istek üzerine çekim yapıp geri geliyor. Daha gelişim aşamasında olan ürün, Intel’ın Kasım 2014’te “Giyilebilir Yap” yarışmasında 500 bin dolar kazandı.

Standford Üniversitesi’nde doktorasını yapan Dr Kohstall tarafından üretilen cihaz bileğe takılıyor, uçabiliyor, istenildiği zaman katlanıyor, çıkartılıyor, en uygun selfieleri çekip, ayrıldığı bileğe geri dönüyor.

Cihazın adı “Nixie” ve sizi merkeze alan bir cihaz. Herhangi bir müdahaleye gerek duymadan fotoğraf ve video çekimine başlayan cihaz panaromik çekim ve hareketli çekim özelliklerine de sahip.

Cihazın piyasaya sürülme tarihi bilinmiyor ancak cihaz piyasaya sürülmeden önce cihazın kalabalıkta sahibini tanıyacak bir teknoloji kazanması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun