Eğilimler/Teknolojiler 23 EYLÜL 2013 / 10:24

CRM teknolojisi veri saklama kapatisesini artıracak

SMR teknolojisi,disklerin veri saklama kapasitesini yüzdesi 25 oranında kapasitesini artıracak.
Üretim ve tüketim patlamasının yaşandığı dijital dünyada büyümenin formülü aranıyor. Sayısal verilerin artması, dijital dünyanın büyümesiyle günden güne artan veri miktarı yüksek kapasiteli veri depolama çözümleri ihtiyacı doğuruyor.

Seagate hard disk yoğunluklarını artırmak için için geliştirdiği Shingled Magnetic Recording Teknolojisiyle en yüksek kapasiteye ulaşmaya ve gigabyte başına en düşük maliyeti sağlamaya çalışıyor.

7 milyar insanın yılda 2.7 Zettabyte data üretiyor

Dünyada 7 milyar insanın yılda 2.7 Zettabyte data üretiyor.Seagate, belirten bir diske fiziksel limitler içerisinde ne kadar veri yerleştirilebileceği üzerine çalıştıklarını söylüyor. SMR teknolojisine sahip 1 milyondan fazla disk üretmiş.

5 TB'lik diskler yolda

Seagate Teknoloji Müdürü Mark Re, 2020 yılında disklerin 20 TB'a ulaşmasını beklediklerini ifade ediyor .SMR teknolojisiyle plaka başına yüzde 25 yoğunluk artışı planlayan Seagete,plakalarda 1.25 TB performansa ulaşıyor. Bu durum, şuanda üretilen en yüksek kapasiteli diskin 4TB'tan 5TB'a çıkması anlamına geliyor.

 

 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun