Eğilimler/Teknolojiler 20 OCAK 2016 / 15:24

Amazon Drone ile teslimatta son aşamaya geldi

Drone teknolojisini ticari amaçla kullanmak için önemli çalışmalar gerçekleştiren Amazon, yakında hizmete sokmayı planladığı Prime Air adlı servisini hayata geçirmek için gün saymaya başladı.

Amazon Başkan Yardımcısı Paul Misener, verdiği röportajda Amazon’un Prime Air ile sevkiyat yapma konusunda son aşamaya geldiğini duyurdu.
Yahoo'da yer alan habere göre Misener, Amazon'un birden fazla Drone modeliyle sevkiyat yapacağını belirtirken, bahsi geçen Drone'ların değişken hava şartlarına göre üretildiğini ifade etti. Buna göre yağışlı ve kuru havalarda farklı Drone modelleri teslimat gerçekleştirirken, Drone'lar iniş yapacakları bölgenin coğrafyasına göre de farklılık gösterecek.
 

Drone ile yapılacak teslimatlar konusunda ilk etapta oldukça şüpheci bir tavır sergileyen ABD Federal Havacılık Kurulu, Amazon ile yaptığı görüşmeler sonucunda 60 ila 120 metre yükseklik seviyesini aşmamak kaydı ile Drone'ların teslimat yapmasına yeşil ışık yakmıştı. Henüz bu konuda net bir anlaşma olmasa da, NASA'nnı da destek verdiği projenin son pürüzlerin giderilmesiyle birlikte hayata geçirilmesi bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun