Eğilimler/Teknolojiler 26 EKİM 2015 / 10:58

Akıllı lamba eve hırsız girmesini önlüyor

​BeON isimli akıllı lamba, ev sahipleri uzaktayken onların alışkanlarını takip ederek, evde biri yaşıyormuş izlenimi veriyor. Böylece kötü niyetli kişilerin eve girmesini engelliyor.

Akıllı lamba kullanılmaya başladığı andan itibaren, kullanıcıların ışığı nasıl kullandığını takip ederek ışığın ne zaman açıldığı, ne kadar süre açık kaldığı ve hangi saatte kapatıldığını sistemine kaydediyor. Ev sahipleri uzaktayken sistem faaliyete geçiyor ve evde biri varmış gibi ışıkları yönlendiriyor.

800 lümenlik aydınlatma sağlayan lambanın kendi modülü bulunuyor. Modül içerisinde yer alan batarya sayesinde elektrikler kesilse de aydınlatma bir süre daha devam ediyor. Aynı zamanda modülde yer alan mikrofon özelliği sayesinde sesler algılanarak lambayı yönlendiriyor.  Kickstarter projesi olarak hayata geçen BeON’un telefon uygulamasında 3 ayrı mod bulunuyor. Bu lambaya sahip olmak isteyenlerin 75 doları gözden çıkarması gerekiyor.
ETİKETLER : BeON akıllı lamba
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun