Eğilimler/Teknolojiler 18 EYLÜL 2015 / 12:36

4.5G ihale bedelini Vodafone peşin ödeyecek

Türkiye’nin Dijital Dönüşümü doğrultusunda teknoloji ve altyapı alanındaki yatırımlarını hızlandıran Vodafone, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan frekans ihalesi kapsamında ihale bedelini peşin ödeyecek tek operatör oldu.İhalede aldığı frekanslar için toplam 777,9 milyon avroluk bir yatırım rakamına ulaşan Vodafone, yetki belgelerinin verileceği tarihten bir gün öncesine denk gelen BTK tarafından belirtilecek tarihte KDV dahil 918,009,862,80 Avro’luk ödemesini Hazine Müsteşarlığı’na peşin olarak yapacak.

Vodafone Grubu açısından Türkiye pazarının kritik önem taşıdığını belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, konu hakkında şunları söyledi:

“Vodafone Grubu olarak, Türkiye pazarına olan inancımızı koruyoruz. Frekans ihalesi; satın alma ve 3G sonrası Türkiye pazarına yaptığımız üçüncü büyük yatırım niteliğini taşıyor. Hem Türkiye pazarına duyduğumuz güvenin hem de 4.5G konusundaki kararlılığımızın bir göstergesi olarak, ihale bedelini peşin ödeme kararı aldık. Bundan sonraki süreçte tüketicilerimize en hızlı, en kapasiteli ve en yaygın mobil internet servislerimizle, 4.5G yetkilendirme çerçevemiz doğrultusunda 1 Nisan 2016 itibariyle tüm abonelerimize bu teknolojiyi sunacağız. 2006 yılından bu yana Türkiye’ye satın alma bedeli, 3G lisans bedeli ve 4.5G lisans bedeli dahil olmak üzere yaklaşık 16,5 milyar TL’lik yatırım yapmış bir firma olarak, ülkemizin Dijital Dönüşüm hedeflerine ulaşması yönünde var gücümüzle çalışmaya ve yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun