Eğilimler/Teknolojiler 31 AĞUSTOS 2015 / 09:33

10 farklı materyali kulanabilen 3D yazıcı

Massachusetts Institute of Technology (MIT) projelerine bir yenisini daha ekledi. Hala araştırma sürecinde olan proje ile 3D yazıcılarda 10 farklı materyal kullanılabilecek.Neredeyse aklımıza gelen her şeyi basmamızı sağlayan ve genellikle tek malzemeyle baskı yapmasına alışık olduğumuz 3D yazıcılara kıyasla, MIT’nin geliştirdiği MultiFab isimli yazıcı 10 ayrı materyali bir arada kullanabiliyor.Bu 10 değişik materyal arasında bağlantı kurabilen yazıcı, merkezi işlem biriminin yardımı ile çok yüksek maliyetleri yer alan karmaşık yazıcılara bulunan ihtiyacı da ortadan kaldırmış oluyor.

Yazıcıda yer alan sensörler ile birlikte içerisine koyulmuş olan nesneyi üç boyutlu bir şekilde haritalandırabilen MultiFab adlı yazıcı, bu verilere göre ise süreci otomatik bir şekilde ayarlayabiliyor.

ETİKETLER : 3d yazici MIT MultiFab
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun