Donanim 03 NİSAN 2012 / 10:29

ZyXEL'den kapsama mesafelerini genişleten router

İletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, ev ve küçük ofis kullanıcıları için geliştirilen kablosuz router NBG416N’yi Türkiye’de satışa sunarken, cihaz beş farklı çalışma modunda kullanılabiliyor. 802.11g standardından üç kat daha hızlı olan 802.11n teknolojisini kullanan ZyXEL NBG416N, 150 Mbps kablosuz veri aktarım hızı sunuyor. Aynı zamanda stabil ve güvenli bir kablosuz erişim sağlayan cihaz, 802.11b/g standardına sahip cihazlarla da uyumlu olarak kullanılabiliyor.

ZyXEL NBG416N’nin erişim noktası (access point), router, evrensel tekrarlayıcı (universal repeater), köprü (bridge) ve kablosuz ağ istemcisi (WLAN client) olmak üzere beş farklı çalışma modu bulunan cihaz, evinde ya da ofisinde kablosuz erişim cihazları bulunan ve kablosuz kapsama alanı yeterli olmayan kullanıcıların, cihazı kullanarak marka ve modelden bağımsız olarak kablosuz kapsama alanını genişletebilmelerine imkan tanıyor. Bunun yanı sıra kablolu modemlerin kablosuz olarak kullanılabilmesini sağlayan cihaz, internet bağlantısını kablolu ve kablosuz olarak birden fazla kullanıcıya da dağıtabiliyor.

Cihazın sahip olduğu 5dBi değiştirilebilir anten, geniş bir kapsama alanı sunarken, 64/128 bit WEP, WPA/WPA2 ve WiFi Protected Setup (WPS) butonu ile kablosuz erişim güvenliği de üst seviyeye çıkıyor. NAT, SPI ve DoS gibi firewall özellikleri ise internetten gelebilecek saldırıları engelleyen güvenlik unsurları arasında bulunuyor.

Düşük güç tüketimi

Düşük güç tüketimine sahip cihaz, bağlantı durumunu ve takılı Ethernet kablolarının uzunluğunu tespit ederek güç tüketimini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Aktif veri transferi olmadığında enerji tasarrufu moduna geçen cihaz, bu sayede en düşük miktarda güç tüketiyor.

Cihaz tüm özelliklerine ek olarak, kablosuz çıkış gücü yönetimi, otomatik kanal tarama, MAC adres filtreleme ve DHCP sunucu özellikleri ile ev ve küçük ofis kullanıcıları için raflardaki yerini alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun