Donanim 13 AĞUSTOS 2012 / 14:30

ZyXel'den ikisi bir arada modem

ZyXel, ADSL2+ ve fiber şebekeleri üzerinden internete erişebilen, 802.11n teknolojisi sayesinde 300 Mbps kablosuz bağlantı hızı sunan yeni nesil modemi P-660HNU-F1’i tanıttı. Cihaz, ADSL2+ ve fiber şebekeleri arasında modem ya da yönlendirici değiştirmeksizin kolayca geçiş yapabildiği gibi DOCSIS standardını destekleyen kablo modemlere bağlanarak bu cihazlara kablosuz özellik kazandırabiliyor. ADSL2+ hattıyla yapılan bağlantıdan fiber veya kablo İnternet’e geçiş, PC ve diğer ağ ürünlerinin bağlanabildiği 4 adet LAN portundan biri üzerinden gerçekleştirebilen modem, 4 Port 10/100 Mbps Ethernet sayesinde, güncel teknolojiler olan IP TV, VoIP/Video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı eş zamanlı olarak kullanılabiliyor.

2 adet USB yuvaya sahip cihaz, USB bellek veya USB sabit diskte yer alan dosyalara yerel ağ ve internet üzerinden güvenli erişim sağlıyor. Kullanıcılarına DLNA olarak adlandırılan multimedya sunucu özelliğini de sunan cihaz, video, müzik ve fotoğraf gibi dosyaları akıllı tv, oyun konsolu ve PC’lerde görüntüleyebiliyor. kablosuz güvenlik yapılandırması sağlayan WPS özelliğini tek bir tuşla otomatik olarak aktif edilebilen cihaz, WLAN Aç/Kapa düğmesiyse herhangi bir arayüze gerek kalmaksızın kablosuz bağlantının açılıp kapatılmasını mümkün kılarak enerji tasarrufu sağlıyor.

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca olmak üzere beş farklı dil desteği bulunan cihaz, İnternet üzerinden oyun oynamayı seven kullanıcılar için geliştirilen kolay konfigürasyon özelliğiyle de dikkat çekiyor.

ZyXEL P-660HNU-F1 Temel Özellikler

-ADSL2+ ve Ethernet port üzerinden FTTX-fiber internet/kablo modem desteği

-802.11n teknolojisi ile 300 Mbps kablosuz bağlantı hızı

-2 USB portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı ve bu dosyalara yerel ağ ve internet üzerinden güvenli erişim

-4 port 10/100 Mbps Ethernet ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, VOIP/video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı olanağı

-DLNA multimedya sunucu özelliğiyle akıllı tv, konsol ve PC’lerde video, müzik ve resim dosyalarını oynatabilme imkanı

-SPI firewall koruması

-Çevrimiçi oyuncular için kolay konfigürasyon

-Bilgisayar bazında kısıtlama imkanı sağlayan ebeveyn kontrolü özelliği

-Video, ses ve veri uygulamaları için Gelişmiş Port Önceliği Yönetimi

-Kablosuz güvenlik yapılandırması için WPS

-Enerji tasarrufu için kablosuz özelliğini devre dışı bırakabilen WLAN Aç/Kapa düğmesi

-Kablosuz bağlantının açık/kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama özelliği

-Çoklu dil desteği (Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca)
YORUMLAR
ugur can 01 EKİM 2012 / 19:30 0 0
zxyl modemler çok elektrik harcıyor mu fisini pirizden çekmek gerekir mi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun