Donanim 14 TEMMUZ 2009 / 06:27

Zii Egg

Başlık yazmayı unuttuğumuzu düşünmeyin. Bu Creative'in ilk dokunmatik ekranlı medya oynatıcısının adı...

Başlık yazmayı unuttuğumuzu düşünmeyin. Bu Creative'in ilk dokunmatik ekranlı medya oynatıcısının adı...


Creative'in bir süredir Zii üzerinde çalıştığı biliniyordu. Nihayet biraz daha fazla bilgi günışığına çıktı.


Öncelikle Zii iki versiyonda gelecek. Birisi standart kullanıcılar için Zii, diğeriyse geliştiriciler için Zii Egg.


Şimdilik Zii'nin teknik özelliklerine dair belli olanlarsa bu modelin bir dokunmatik MP4 oynatıcı olacağı ve Wi-Fi ve bluetooth desteği de sunacağı. Ayrıca bir HD kamerası ve SD kart yuvası olacağı da söyleniyor. Tasarıma dair çıkan ilk çizimler iPod Touch'ı anımsatıyor. Gerçi dokunmatik ekranlı oynatıcıların neredeyse tamamı da birbirine benziyor artık.


Zii Egg'in geliştiricilere yönelik bir versiyon olarak açıklanması Creative'in Zii üzerine uygulama geliştirilmesine olanak tanıyacağı anlamına da geliyor. Son olarak Zii'nin Andorid işletim sistemi ile geleceğini de söyleyelim.


Henüz Creative'den Zii ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da fısıltı fabrikası çalışmaya başlamış durumda. Cretive'in de sessizliğini uzun süre korumayacağı ve çok yakında Zii'nin geleceği ile ilgili bir açıklama yapacağı konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun