Donanim 08 TEMMUZ 2011 / 17:04

Zayıf sinyal sorununa çözüm

Büyük ofisler ve evlerde uzak noktalara sinyalin ulaşamama sorununu sadece tek tuşa basarak çözebilirsiniz.TP-LINK, büyük ev ve ofislerde sinyalin en uzak köşeye ve gerekiyorsa bahçeye kesintisiz ve güçlü bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla 2 adet TP-Link ürününden oluşan bir çözüm paketi oluşturdu. ‘Tek tuşla her köşede internet’ adı verilen pakette, 150 Mbps hızında TD-W8951ND kablosuz modem ile sinyalin daha geniş bir alana yayılmasını sağlayan TL-WA730RE kablosuz menzil genişletici bulunuyor.

Her iki cihaz üzerinde bulunan ve tek dokunuşla cihazlar arasında bağlantıyı kurarak kablosuz ağ mesafesini çok daha geniş alanı kapsayacak şekilde genişleten oluşumu sağlayan QSS tuşlarına basılarak kurulum sağlanıyor.

TP-LINK Türkiye Ofisi Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, “Geliştirdiğimiz teknoloji ile hiçbir network bilgisine ihtiyaç duyulmadığı gibi sinyal gücünü mekanın her yanına yaymak sadece bir düğmeye basma süresi kadar zaman alıyor.” dedi.

Pakette hangi teknolojiler var?

TP-LINK’in, ‘Tek tuşla her köşede internet’ paketinin ana cihazı olan TD-W8951ND modem router IEEE 802.11n standartlarıyla uyumlu. Geleneksel 11g ürünlerinin 9 katı kadar hıza ve 4 katı kadar menzile ulaşabilen cihaz, tümleşik yapısı ile yüksek hızlı bir DSL modem, 4 portlu bir 10/100Mbps NAT router ve kablosuz N bir erişim noktasının işlevlerini birleştiriyor.

Cihazda, ağ kurulumunu çabuk ve sorunsuz giderecek AUTO-RUN CD, eş zamanlı çalışan farklı hizmetlerin (Online Oyun oynama, HD video izleme gibi…) kesintisiz ve düzgün alınmasını sağlayan, yerleşik QoS motoru ve İnternet üzerinden potansiyel saldırıları engellemek için gelen paketlerin alınmadan önce içeriğini denetleyen güvenlik duvarı bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun