Donanim 27 TEMMUZ 2010 / 06:33

Zaman kaybederken uygun organ bulunabilir

Sosyal ağlarda vakit geçirmek zaman kaybından öteye geçebildi.

Sosyal ağlarda vakit geçirmek zaman kaybından öteye geçebildi.


Facebook'un bir zaman kaybı olduğunu düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Zaman zaman iş bulabilmek ya da yeni arkadaşlıklar kurabilmek için kullanılan sosyal paylaşım sitesi, çoğu zaman sadece vakit geçirmek için kullanılıyor.

Ancak bu kez Facebook'un sadece vakit kaybı olmadığını düşündürecek bir olay yaşandı.

Fox News'un haberine göre yaklaşık 8 yıldır organ nakli için uygun organ bekleyen bir hasta, sıkıntısını Facebook ortamına taşıdı. Bu yolla kendisine organ verebilecek 200 kişi bulan 53 yaşındaki kadın nihayet kendine uygun donöre kavuştu.

Dünya çapında hizmet vererek insanları birbirine bağlayan siteler üzerinden bu tür faaliyetler, paylaşımlara bir anlam katabilir. Sosyal ağları belki de bir de bu açıdan değerlendirmekte yarar var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun