Donanim 13 EYLÜL 2008 / 10:26

Yüksek çözünürlük çağının cihazı

Harman Kardon’un yeni Ses/Görüntü alıcısı AVR 355 yeni nesil ses formatları ve çoklu ortam içeriklerine verdiği destekle ön plana çıkıyor.

Harman Kardon’un yeni Ses/Görüntü alıcısı AVR 355 yeni nesil ses formatları ve çoklu ortam içeriklerine verdiği destekle ön plana çıkıyor.


Harman Kardon AVR 355 yeni nesil Blu-ray filmlerin sunduğu 7.1 kanal çevreleyen ses performansını kayıpsız aktarabilmek için Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio formatlarını çözümleyebiliyor. Alıcı HDMI girişlerine gelen 7.1 kanallı PCM sesi de işleyebiliyor. Cihaza bağlı HDMI kablosu çok uzun olduğunda sinyalde kayıp yaşanmaması için cihazda HDMI tekrarlama özelliğine yer verilmiş. Harman Kardon’un geliştirdiği A-BUS teknolojisi sistemde çalınan müziğin evin farklı odalarına AVR 355 aracılığyla dağıtılmasına imkân veriyor. AVR 355’e Bridge II bağlantı istasyonu bağlanabiliyor. Bu istasyona uyumlu bir Apple iPod takıldığında medya çaların tüm işlevleri AVR 355’in uzaktan kumandası ile idare edilebiliyor.  


Harman Kardon AVR 355, Tam HD televizyonlarda DVD gibi standart çözünürlükte içeriklerin yüksek kalitede izlenebilmesini sağlayan bir çözüme de sahip. Alıcı, üzerinden ekrana gönderilen standart çözünürlükteki görüntüleri 1080p Tam HD çözünürlüğe yükseltebiliyor. Cihaz bu kabiliyetini neredeyse sektörde standart haline gelmiş Faroudja DCDi Cinema sayısal görüntü işleme tekniğine borçlu. AVR 355 Deep Color (Derin Renk) özellikli oynatıcı, TV ve görüntüleme cihazları ile uyumluluk sergilemesi için 12 bit Deep Color teknolojisi ile de donatılmış. Ses/görüntü alıcı bu gibi gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırsa da kurulumunun kolay yapılması için EzSet/EQ sistemi ile takviye edilmiş. Harman Kardon’un özgün EzSet/EQ sistemi cihazın kurulacağı odanın akustik özelliklerini kaydederek en uygun ses performansı ayarlarını kendiliğinden yapabiliyor. Harman Kardon AVR 355 1.677 USD + KDV fiyatla satışa sunuluyor.  


www.sfrkd.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun