Donanim 06 MART 2009 / 11:14

Yüksek çözünürlüğe dokunmak

HTC Türkiye, markanın yeni modelleri Touch HD ve Touch Viva’yı satışa sunuyor.

HTC Türkiye, markanın yeni modelleri Touch HD ve Touch Viva’yı satışa sunuyor.


Windows Mobile 6.1 Professional tabanlı HTC Touch HD markanın şimdiye kadar geliştirdiği en büyük ekranlı telefon. Cihaz 9,6 cm boyutlu geniş ekranı WVGA (480x800) çözünürlük desteği ile yüksek çözünürlüklü videoları net bir şekilde kullanıcıya aktarabiliyor. Ayrıca standart çözünürlüklü içeriklerde de görüntü kalitesi artıyor. Ekran boyutu web tarayıcıda tam sayfa görüntüleme yapılmasına izin veriyor.

Touch HD Dört Bant GSM desteğinin yanında 3,5G olarak nitelendirilen HSDPA 7.2 Mbps standardıyla da uyumlu. GPS/AGPS özelliği sayesinde navigasyon işlevine de sahip olan telefonun kamerası 5 megapiksel çözünürlük ve otomatik netleme yapabiliyor.
İlk kez HTC Touch Diamond modelinde kullanılan, markanın kendi geliştirdiği Touch FLO arayüzü bu modelde Touch FLO 3D olarak karşımıza çıkıyor. Touch FLO 3D kullanıcının dokunmatik ekranda tek parmakla gezinip cihazı kontrol etmesini mümkün kılıyor.

Touch HD’de kullanıcının kendi tercih edeceği kulaklıkları takabilmesi için 3,5 mm standart kulaklık çıkışı mevcut. Borsa bilgilerine tek dokunuşla ulaşılmasını sağlayan Stok işlevi de Touch HD’nin getirdiği yeniliklerden. HTC Touch HD Nisan ayının üçüncü haftasından itibaren 890 Dolar + KDV fiyatla satışa sunulacak. Touch HD paketinde 8 GB microSD kartı da bulunacak. HTC Touch Viva ise firma yetkililerinin tanımıyla GSM telefonlardan dokunmatik akıllı telefonlara yeni geçen kullanıcılar için tasarlanan, HTC’nin en düşük fiyatlı modeli. Touch Viva da Windows Mobile 6.1 Professional işletim sistemini kullanıyor. GSM/EDGE şebekeleriyle uyumlu olan HTC Touch Viva’da Touch FLO dokunmatik arayüzü yer alıyor. 2 megapiksellik kameraya sahip olan Viva da microSD kartları destekliyor. Nisan ayında satışa sunulacak olan HTC Touch Viva’nın fiyatı 349 Dolar + KDV olacak. Yeni ürünlerin tanıtım toplantısında HTC Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Kevin Chen, HTC Türkiye Pazarlama Müdürü Bülent Kanar ve HTC Türkiye Teknik Müdürü İbrahim Tunçay da şirketin diğer çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Tanıtımda HTC’nin dünyada 8 bin çalışanı bulunduğu, bunların yüzde 25’inin Ar-Ge üzerine çalıştığı belirtildi. HTC’nin kendi markasıyla ve operatörlerle işbirliği yaparak yılda ortalama 25 yeni model çıkardığına değinildi. 2000’de ilk Microsoft Windows Mobile uyumlu cep bilgisayarı, 2004 yılında 3G destekli ilk Microsoft Windows Mobile tabanlı telefonu üreten HTC’nin Microsoft ile sıkı bir işbirliği içinde olduğu vurgulandı. Yazılımlarını kendi geliştiren şirketin yeni Google’ın Android mobil platformu üzerine de çalışmalar yaptığına dikkat çekilerek yakında bu tip telefonları pazara çıkacağı bilgisi de verildi. Yetkililerin bildirdiğine göre Android işletim sistemli telefonlar yılın üçüncü çeyreğine kalmadan Türkiye’ye gelecek. Pazara öncelikle bir operatör ile girecek olan Android uyumlu HTC’lerin sonradan tek başına satışı da yapılacak. Yetkililer hangi operatör ile işbirliği yapacaklarının henüz netleşmediğini söylediler.

www.htc.com.tr
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun