Donanim 10 ARALIK 2010 / 15:52

YouTube zaman sınırlamasını kaldırıyor

15 dakikalık limit 'bazı' kullanıcılar için ortadan kalkacak.

15 dakikalık limit 'bazı' kullanıcılar için ortadan kalkacak.


Temmuz ayında YouTube videolarının zaman sınırlaması 15 dakikaya çıkarılmıştı. Son dönemde içeriğin yasal zemine oturtulması planlanan video platformunda artık videolar 15 dakikadan uzun olabilecek.

YouTube yeni limitsiz video içeriği için Content ID (İçerik bilgisi) sistemi kullanarak videoların koruma altında olup olmadığını otomatik olarak belirleyebilecek. Şu anda binden fazla yayıncı YouTube'da görünen içerik için denetleme sistemi kullanıyor.

Yeni limitsiz video yükleme seçeneği her kullanıcı için olmayacak. Kullanıcı geçmişleri takip edilerek daha önce telif haklarıyla ilgili bir sorun yaşayan kullanıcıya izin verilmeyecek.

Tüm kullanıcıların geçmişine göre bir kara liste yayınlanmayacak. Bu yüzden uzun video yükleme hakkına sahip olup olmadığını sadece deneyerek kontrol edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun