Donanim 16 ARALIK 2010 / 07:56

YouTube kendi videosunu kendi üretecek

YouTube, ilk kez içerik üreten bir şirketi satın almaya hazırlanarak farklı bir alana yöneliyor.

YouTube, ilk kez içerik üreten bir şirketi satın almaya hazırlanarak farklı bir alana yöneliyor.


New York Times'ın haberine göre, popüler paylaşım sitesi YouTube, web üzerinde içerik üreten Next New Networks şirketini satın almak için girişimlere başladı. Anlaşma henüz tamamlanmasa da uzmanlara göre, satın alma gerçekleşirse YouTube'un geleceği açısından önemli bir adım olacak.

Bilindiği gibi YouTube, kullanıcılar tarafından izinsiz yüklenen videolar nedeniyle telif hakları konusunda oldukça sıkıntı yaşıyor. Bu sorunu aşmak için daha dikkatli davranan YouTube, bu kez de profesyonel çalışmaların eksikliği nedeniyle kullanıcılarının memnun edemiyor.

Yeni girişimle YouTube kendi videolarını yaratarak telif haklarında sıkıntı yaşamayacağı kaliteli videolar elde etme sevdasına düştüğünü gösteriyor. Zor ve uzun bir yol olsa da belki de doğrudan video üretimine girmek için bir yerden başlamak gerekiyor.

Next New Networks, 2010 yılının en çok izlenen videosu olan "Bed Intruder Song" isimli videoyu da yaratan şirket.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun