Donanim 03 KASIM 2010 / 09:13

YouTube'a doyamıyoruz

Bu kez de site, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen video nedeniyle kapatılabilir.

Bu kez de site, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen video nedeniyle kapatılabilir.


İki yıldan uzun süredir kapalı olan dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden YouTube, yine kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi Youtube'a erişimin engellenmesi kararı aldı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın YouTube'dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimin engelleneceği belirtildi.

YouTube'dan sorumlu Google sözcüsü Scott Rubin, henüz sadece kulaktan dolma bilgileri olduğunu, ellerine ulaşan bir belgenin bulunmadığını ifade etti.

2007 yılında TBMM'de siber suçlara karşı çıkan yasayla çocuk pornosu, terörist propagandanın engellenmesi ve yasadışı kumarın önüne geçilmesi hedefleniyordu. Yasanın çıkmasından bu tarihe kadar yaklaşık 7 bin siteye hala erişilemiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun