Donanim 07 MAYIS 2010 / 10:38

Yollar Darth Vader'dan sorulur

TomTom, navigasyon cihazına farklılık getirebilmek için yeni sesler ekliyor.

TomTom, navigasyon cihazına farklılık getirebilmek için yeni sesler ekliyor.


Hollandalı navigasyon cihaz üreticisi TomTom, navigasyon cihazları piyasasındaki artan rekabete seyirci kalmadı. Şirket yolları tarif ederken ünlü sesleri kullanmaya başladı. Bunların belki de en ünlüsü Yıldız Savaşları film serilerinden tanıdığımız Darth Vader.

Bazı navigasyon cihazlarında bulunan "kişinin kendi sesiyle" yönlendirme özelliği, TomTom'u harekete geçirdi. TomTom, Yıldız Savaşları filminden bildiğimiz Darth Vader ve Sith Lord'un sesini kullanarak kullanıcılarını yönlendiriyor. Ayrıca Hollandalı şirket, Homer Simpson ve Burt Reynolds gibi ünlü sesleri de kullanacağını açıkladı.

Bu hizmeti internetten indirebilmek için 13 dolar ödemek gerekiyor. Ayrıca TomTom, yakında Usta Yoda, C-3PO ve Han Solo gibi karakterlerin seslerinin de kullanılacağını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun