Donanim 11 ŞUBAT 2009 / 12:47

Yerel seçimlerin nabzı SecimKazani.com'da

Seçime yaklaşık 1 aylık süre kala Türkiye genelindeki başkan adayları hakkında bilgiler, anketler ve seçmenlerin yorumlarını www.secimkazani.com 'da bulabilirsiniz.

Seçime yaklaşık 1 aylık süre kala Türkiye genelindeki başkan adayları hakkında bilgiler, anketler ve seçmenlerin yorumlarını www.secimkazani.com 'da bulabilirsiniz.


Facebook, Myspace, Twitter ve Youtube gibi internet hizmetleri sunan platformların sadece sosyal hayata yönelik değil aynı zamanda siyasal hayat üzerinde de ne kadar etkili olabildiği en son ABD başkanlık seçimlerinde görülmüştü. Artık tüm dünyada internet, adayların seçmenleriyle doğrudan temas ederek kendilerini en doğru şekliyle anlatabildiği ve özellikle gençlerden oluşan gönüllü destekçi ordusunu organize edebildikleri bir mecra olarak değerlendiriliyor. Bunu gören Talendo İletişim Hizmetleri, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak "Mahalli İdareler Seçimleri"ne az bir zaman kala secimKazani.com internet servisini geliştirerek ücretsiz bir hizmet olarak olarak kullanıma sundu. SecimKazani.com üzerinden seçmenler kendi bölgelerindeki adaylar hakkında detaylı bilgi edinebiliyor ve tartışma konuları başlatabilirken, siyasi parti yetkilileri de kendi adayları ile detaylı bilgi girişi yapıp tartışmalara katılabiliyor. SecimKazani.com'da seçmenlere sadece tek bir aday seçeneği yerine, tercih edebilecekleri diğer adaylar ve mutlaka karşı oldukları adaylar seçtirilmekte. Bu sayede bir başkan adayının kendi partisi dışındaki seçmenler tarafından da ne kadar desteklendiği veya karşı çıkıldığı da görülebilmekte. Bu konu özellikle siyasi partilerin olası seçim ittifaklarını değerlendirmesi açısından önem kazanıyor. Ayrıca her il ve ilçe için yapılan oylama sonuçları grafiklerle gerçek zamanlı olarak sunuluyor.


Sitede yer alan anket tablosuna göre İstanbul, İzmir ve Ankara’da CHP adaylarının, Tunceli’de ve Diyarbakır’da DTP adayının, Eskişehir’de DSP adayının, Bursa ve Trabzon’da ise AKP adayının önde olduğu dikkat çekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun