Donanim 03 OCAK 2011 / 11:03

Yeni yılda yine iPhone alarmı çalışmıyor

Pazartesi gününden itibaren düzelmesi beklenen telefonlar yine düzelmedi, millet uyuyakaldı.

Pazartesi gününden itibaren düzelmesi beklenen telefonlar yine düzelmedi, millet uyuyakaldı.


Apple, Pazaretesi'den itibaren iPhone ya da diğer ürünlerdeki alarm sorunun ortadan kalkacağını bildirmesine rağmen Avrupa'daki ve Asya'daki kullanıcılar hala telefon alarmlarının çalmamasından şikayetçi.

Şu anda Facebook, Twitter gibi ortamlarda Apple ürünlerinin alarm saatlerinde çalmadığı yakınmaları geziniyor. "Sueannlove" isimli bir kullanıcı "iPhone alarmım yine çalışmadı, eski usul saatlere geri dönme zamanı" şeklinde mesaj yayımlayarak sorunun devam ettiğini aktardı.

Problem sadece iPhone'larda değil, iPod müzik çalarlarda da benzer sorun bulunuyor. Henüz yeni bir açıklama yapmayan Apple daha önce, 2 Ocak'ta sorunun çözüleceği alarm sistemlerinin normal fonksiyonlarına 3 Ocak'ta kavuşacağını açıklamıştı.

iPhone alarm sistemindeki sorunun güneş ışığından daha fazla faydalanılmasını sağlayan zaman değişimlerini algılayamadığı için gerçekleştiği sanılıyor. Bazı kullanıcılarınsa sorun yaşamadan alarm sistemini kullanabildikleri belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun