Donanim 15 HAZİRAN 2010 / 07:01

Yeni Xbox 360 tanıtıldı

Microsoft'un oyun konsoluna sonunda Wi-Fi da eklendi.

Microsoft'un oyun konsoluna sonunda Wi-Fi da eklendi.


Microsoft'un oyun platformu Xbox çıkalı tam beş yıl oldu. Beş yıl içerisinde Xbox'ta işlemcide, hafızada ve HDMI çıkışı gibi konularda değişik gelişmeler yaşandı.

Ancak tamamen yeni Xbox 360 şimdi piyasaya çıkıyor. Nintendo ve PlayStation'la büyük bir pazar rekabeti içinde olan Xbox'ın yeni modeli tanıtıldı.

Yeni Xbox 360 daha küçük, daha ince ve daha estetik. Oyun konsolu 250 GB taşınabilir diskle birlikte geliyor. Bunun yanında önde iki, arkada da üç olmak üzere beş USB çıkışı bulunuyor. Xbox'ta sonunda Wi-Fi (802.11n) bağlantısı bulunuyor. Çevrimiçi oyunların oynanmasında büyük kolaylık sağlayacak bu özellik için aslında Xbox rakiplerine göre geride bile kalmıştı.

Xbox'ın Amerika'da 299 dolardan piyasada olacağı açıklandı. Yeni Xbox'ın gelmesiyle bir önceki Xbox, Xbox Elite'in fiyatının 149 dolara düşmesi bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun