Donanim 28 EKİM 2008 / 23:44

Yeni PS3 oyununa 'ilahî' erteleme

Sony’nin PlayStation 3 için geliştirdiği "LittleBigPlanet" oyunundaki bir şarkının Kuran’dan bölümler içerdiği ortaya çıktı, oyunun çıkışı ertelendi.

Sony’nin PlayStation 3 için geliştirdiği "LittleBigPlanet" oyunundaki bir şarkının Kuran’dan bölümler içerdiği ortaya çıktı, oyunun çıkışı ertelendi.


Sony, PlayStation 3’te bu yılki en yüksek profil başlığına sahip LittleBigPlanet oyununu 21 Ekim’de piyasaya çıkarmayı planlarken, oyunun Swinging Safari seviyesinde çalan lisanslı bir şarkıda Kuran’dan bölümler yer aldığı farkedildi. Bunun üzerine Sony oyunun piyasaya çıkışını erteleme ve şarkıyı içermeyen yeni diskler üretme kararı aldı. Oyunun piyasaya ABD’de bu hafta, Avrupa’da ise gelecek hafta çıkarılması planlandı. Sony’nin erteleme kararı bir çok oyunseverden tepki görüyor.  Forumlarda birçok kişi bir hafta daha beklemekten dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtiyor.


GamePro’dan “editörün seçimi” ödülünü kazanan, IGN tarafından “inanılmaz” seçilen, Games Radar’da 10 üzerinden 10 puan alan LittleBig Planet oyununda oyuncular cisimler yaratarak bunları farklı aletlerle birleştiriyor. Oyuncunun yaratıcılığı bilmecelerle test ediliyor. Oluşturulan cisimler PlayStation Ağı üzerinden diğer oyuncularla da paylaşılabiliyor. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun