Donanim 12 NİSAN 2010 / 06:44

Yeni Pokemon oyunları raflarda

Pokemon HeartGold sürüm ve Pokemon SoulSilver sürümü Nintendo DS platformları için piyasaya sürüldü.

Pokemon HeartGold sürüm ve Pokemon SoulSilver sürümü Nintendo DS platformları için piyasaya sürüldü.


Pokemon oyununun tamamen güncellenmiş sürümleri, geliştirilmiş grafikler ve seslerin yanı sıra Nintendo DS'in dokunmatik ekranını kullanan yeni kontrolleri de beraberinde getiriyor.

Oyuncular istedikleri Pokemonlar'ını bu iki yeni sürüm için özel olarak üretilmiş Pokewalker aksesuarlarına aktarıp yanlarında taşıyabiliyorlar. Pokewalkerlar'ını yanlarında taşıdıkları süre boyunca yapacakları yürüyüş hareketleri ile Watt kazanabilecek, bu Watt'ları yabani Pokemonlarla karşılaşıp yakalamak için kullanabilecek veya gizli nesneleri de arayabilecekler.

Oyun severler Pokewalker aksesuarı sayesinde başka oyuncularla da kolayca iletişim kurabiliyor, kablosuz internetle Pokemon HeartGold, SoulSilver, Diamond, Pearl yada Pokemon Platinum Versionu olan arkadaşlarıyla da değiş tokuş yapıp Nintendo Wi-Fi bağlantı servisi ile Pokemonlar'ını savaştırabilecek.

Ayrıca yenilenmiş Pokegear özelliği cep telefonu, harita ve radyo ile birleştirip oyuna önemli bir boyut katıyor. Telefon numaraları takas edip oyunda tanışılan diğer eğitmenlerle konuşabilir ve bazen de düelloya davet etmek için aranılabiliyor.