Donanim 03 KASIM 2008 / 13:47

Yeni Olympus’larda bir düğme, bir işlev tasarımı

Olympus’un yeni FE serisi kompakt fotoğraf makinelerindeki yardım işlevi ve birden fazla dildeki menüler gezinme ve kullanmayı kolaylaştırıyor.

Olympus’un yeni FE serisi kompakt fotoğraf makinelerindeki yardım işlevi ve birden fazla dildeki menüler gezinme ve kullanmayı kolaylaştırıyor.


Her modeli, poster boyutunda baskı alınabilen, 8.0 milyon piksel çözünürlük sunan yeni Olympus FE serisinde, çekilen fotoğraflar dahili belleğe ek olarak, xD Picture Card veya birlikte verilen ek bağlantı sayesinde microSD Card üzerine kaydedilebiliyor. Serideki modellerin gövdeleri metalden üretilmiş.  


FE serisinin üst modeli FE-370 (resimdeki), 5x (36-180 mm) yakınlaştırma yapabiliyor. Bu makinede FE serisi bir modelde ilk kez kullanılan ve hem mekanik hem de sayısal görüntü sabitlemeyi birleştiren Çift Görüntü Sabitleyici bulunuyor. FE-370’in Akıllı Otomatik Mod’u sık kullanılan çekim modlarını otomatik olarak algılıyor ve ayarları buna göre düzenliyor. Gelişmiş Yüz Algılama Teknolojisi ise 16 ayrı yüze kadar tanıma ve en ideal çekim parametrelerini seçebilme özelliğine sahip. Bu özellik Smile Shot işlevi ile birlikte kullanıldığında, fotoğrafını çekeceğiniz kişinin gülümsemesini algıladığında çekimi otomatik olarak yapıyor. FE-370 6,9 cm LCD ekrana sahip. Makinede TruePic III, Perfect Fix ve Mükemmel Çekim Önizleme gibi özellikler de bulunuyor.  


Serinin FE-20 ve FE360 modelleri 3x optik yakınlaştırma yapabiliyorlar. FE-20 sadece 21,5 mm genişlikteki gövdesi ile dikkat çekiyor. İki model de de 6,4 cm boyutunda LCD ekran bulunuyor. FE serisinde Yüz Algılama ve 1000 ISO değerine çıkabilen Sayısal Görüntü Sabitleme teknolojilerine yer verilmiş. FE-370 ile FE-20 siyah ve gümüş, FE-360 ise gümüş, siyah, mavi ve pembe renk seçeneklerine sahip. FE serisi maikneler ile birlikte verilen Olympus Master Yazılımı kullanıcıların bilgisayarda fotoğraf işlemesini kolaylaştırıyor.  


www.olympus.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun