Donanim 09 OCAK 2013 / 16:39

Yeni nesil ultrabook'lar dokunmatik olacak

Yeni nesil ultrabook'lar dokunmatik olacak

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2013 fuarında konuşan Intel Başkan Yardımcısı Kirk Skaugen, dokunmatik ekranın yeni nesil ultrabook’lar için gereklilik olduğunu belirterek, yeni nesil ultrabook’ların dokunmatik ekranla geleceğini ima etti.Hızla yayılan melez cihazlarla birlikte artık gereklilik haline gelmeyen başlayan dokunmatik ekranlar, yeni nesil ultrabooklar’da standart olarak gelecek. Konuya bir diğer taraftan bakarsak, Windows 8 işletim sistemiyle gelecek yeni nesil ultrabook’lar, Apple’ın kullanıcılarına sunmadığı önemli bir özelliğe sahip olacak. Bu özellikle birlikte Apple’ın pazardaki payı biraz daha azalacak gibi görünüyor.

Her ne kadar yeni nesil ultrabook’ların ‘melez’ cihazlar gibi olup, olmayacağı hakkında kesin bir bilgi olmasa da, Intel’in yeni işlemcisi Haswell’in ince tasarımlara izin veren yapısı sayesinde, üreticilere bu konuda çok daha fazla esneklik sağlayacak gibi görünüyor. Bunun yanı sıra yeni nesil cihazların çok daha uzun pil ömrüne sahip olması bekleniyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : dokunmatik intel ultrabook
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun