Donanim 20 EYLÜL 2008 / 08:17

Yeni Leica M8.2

Uzun süredir beklenene M serisinin yeni modeli bazı değişikliklerle geliyor.

Uzun süredir beklenene M serisinin yeni modeli bazı değişikliklerle geliyor.


Leica M8.2 için, 2006 sonbaharında satışa sunulan M8’in geliştirilmiş versiyonu denilebilir. Şirket, diğer üreticilerle olan pazar kapışmasında makinede çok büyük değişimler yapıp, kendini riske atmak istememiş gibi görünüyor. İşte Leica’nın ilk duyurduğu yenilikler:


M8.2 için yapılan geliştirmelerde ekran koruması için safir cam kullanmış. Doğadaki en sert oluşumdan meydana gelen bu madde, darbelerden kaynaklanabilecek çizilmelere karşı tam direnç sağlıyor. M8.2 önceki modellerine oranla çok daha yüksek performanslı bir enstantane ayarına sahip ve daha sessiz. Kalınlaştırılmış kaplaması ve ince düzeltme ayarları var. Siyah arka plan üzerine yerleştirilen logo, kameraya daha klasik bir görünüm kazandırmış.


Bu makine öncelikle profesyonel fotografçılar için tasarlanmış. Ama hırslı ve deneyimli bir amatörseniz sorununuz olmayacaktır.


Leica M sınıfı fotoğraf makineleri tarihi değerlendirildiğinde, ilk gelen haberler M8.2 modelinin fiyat açısından da nispeten daha uygun olacağı yönünde. Leica M8.2 Ekim ayında tüm dünyada satışa çıkıyor. Umarız aynı hızla Türkiye’ye de gelir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun