Donanim 13 MART 2009 / 08:58

Yeni iPod Shuffle'a dair

Büyüklüğü eski modelin yarısı kadar, ancak iki kat daha fazla müzik depoluyor.

Büyüklüğü eski modelin yarısı kadar, ancak iki kat daha fazla müzik depoluyor.


1.7 cm x 4.5 cm boyutlarında olan yeni iPod Shuffle’ın kapasitesi 4 GB. Bu yeni modelde kontrol tuşları kulaklık üzerinde bulunuyor. Bu, Apple'ın Shuffle'la birlikte verdiği ya da tavsiye ettiği kulaklıklar dışında ürünler kullanmak isteyen insanların, iPod Shuffle'larının ses düzeyini kontrol edemeyecekleri anlamına geliyor. Bu nedenle tasarım, daha piyasaya sunulmadan olumsuz tepki görmeye başlamış.  


Shuffle, Türkçe'nin de dahil olduğu 14 dilde konuşabiliyor. Şarkı başlamadan önce devreye giren dijital bir ses, o sırada hangi şarkının dinlendiğini kullanıcıya söylüyor. 2 GB kapasiteli eski Shuffle’dan 10 dolar daha pahalı olacak yeni iPod Shuffle'ın ABD satış fiyatı, 79 dolar (141 Türk lirası) olarak açıklandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun