Donanim 17 EKİM 2008 / 15:01

Yeni iPod’lar Türkiye’de

Yeni iPod modelleri özellikleri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar.

Yeni iPod modelleri özellikleri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar.


İkinci nesil yeni iPod touch, metal tasarımı, 8,89 cm'lik geniş ekranı, 802.11 b/g Wi-Fi kablosuz ağ kurulumu, entegre edilmiş ses kontrol düğmeleri, hoparlörü, cihaz içi akselerometre ve Apple'ın Multi-Touch kullanıcı ara yüzü ile eğlence deneyimini maksimuma çıkartıyor.


Yeni iPod touch ile kullanıcılar; “Spore Origins”, “Scrabble”, Electronic Arts'tan “Real Football 2009” gibi birçok oyuna, iTunes üzerinden veya direkt olarak App Store uygulamalarından ulaşabiliyor. App Store Wi-Fi üzerinden çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar direk olarak iPod touch üzerinden aktarım yaparak anında içerikleri kullanabiliyor.


iPod touch’ın 32GB’lık modeli; 7,000'e kadar şarkı, 25,000'e kadar fotoğraf ya da 40 saat video kaydedebiliyor. 16GB'lık model de; 3,500'e kadar şarkı, 20,000'e kadar fotoğraf ya da 20 saat video kaydı yapabilirken, 8GB'lık model ise 1,750'e kadar şarkı, 10,000'e kadar fotoğraf ve 10 saat kadar video kaydedebiliyor.Yeni iPod touch, iTunes 8 ile gelen Genius özelliği ile çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar yol alırken bile otomatik olarak çalma listesi oluşturabiliyor. Yeni iPod touch"Nike+" iPod desteğini de içeriyor. Kullanıcılar kolayca "Nike+" iPod alıcısını Nike+ ayakkabısı içine yerleştirebiliyor ve kilometrelerce koşarken iPod touch eşlik ederek ritimli bir şekilde çalışmayı sağlıyor.


Şimdiye kadarki en ince iPod olma özelliğini taşıyan yeni iPod nano ise alüminyum kıvrımlı tasarımı, dokuz farklı renk seçeneği ve cam kaplaması ile sunuluyor. Video gösterimi ve geliştirilmiş kullanıcı ara yüzü Cower Flow özelliklerine sahip yeni model ayrıca hafifçe sallandığı zaman otomatik olarak “Shuffle” moduna geçiyor. 8 GB ve 16 GB'lık bellek seçenekleri ile sunulan yeni iPod nano, kullanıcılarına 24 saat müzik çalma ve 4 saat video oynatma olanağı sağlıyor. Modellerin her ikisi de gümüş, mor, mavi, yeşil, turuncu, sarı, pembe, kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle kullanıcılarla buluşuyor. Kırmızı renk iPod nano Türkiye’de satılmıyor.


Yeni iPod nano 8GB, 159 Euro+ KDV’den satılırken, ikinci nesil yeni iPod touch 8GB 239 Euro+KDV, iPod touch 16GB 309 Euro+KDV ve iPod touch 32GB 399 Euro+KDV'den satışa sunuluyor.


www.apple.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun