Donanim 20 NİSAN 2010 / 15:03

Yeni iPhone görüntüleri internete düştü

Henüz tanıtılmayan 4. nesil iPhone bir barda unutuldu ve olanlar oldu.

Henüz tanıtılmayan 4. nesil iPhone bir barda unutuldu ve olanlar oldu.


Yeni nesil iPhone'un yarı işlevsel prototipinin Haziran'da tanıtılması bekleniyordu. Ancak bu tanıtım yapılmadan önce, gayri resmi yollardan cihazın internette fotoğrafları yayınlandı. Birçok uzmana göre fotoğraflardaki cihazın büyük ihtimalle yeni iPhone olduğu konuşuluyor. Apple da neredeyse cihazın gerçekliğini teyit etti.

iPhone'u bulduğu sanılan Gray Powell'ın anlattığına göre, Calif'in Redwood şehrindeki Gourmet Haus Staudt isimli barda oturuyordu. Barda tek başına içen Powell'ın yanına sarhoş biri yaklaşıp telefonunu uzattı. Sahibinin dönmesini beklemesine rağmen sarhoş adam geri dönmeyince Powell bardan uzaklaştı. Sonra iPad'in prototipi olduğu düşünülen cihazı Gizmodo isimli internet sitesine verdi. Bu anlaşma karşılığında Gray Powell'a 5 bin dolar ödendiği iddia edildi. Bu hikayeye göre, Gizmodo'nun çalıntı bir malı satın aldığı için suçlu durumuna düşüp düşmediği tartışılıyor. Bu arada bardaki sarhoş adamın bir Apple çalışanı olabileceği belirtiliyor.

Apple, tüm bunların sonunda Gizmodo'dan cihazı geri göndermesini ve nasıl ellerine geçtiğini açıklamasını istedi. Henüz duyurulmamış bir ürünün geri çağrılması, görüntülerin gerçek olduğu yorumlarına sebep oldu.

Yeni nesil iPhone eğer Gizmodo'da yayınlanan fotoğraflardaki gibiyse, bazı incelemelere göre bu cihazın beklentileri karşılayamayacağını düşünenler var. Sadece fotoğraflar üzerinden yapılan yorumlara göre, yeni nesil iPhone'u bekleyenlerin hayal kırıklığına uğrayabileceği söyleniyor. Yeni nesil iPhone, önceki iPhone'a göre daha yüksek çözünürlüğe sahip bir kamerası, LED ışıklı bir flaşı, yüksek çözünürlüklü görüntü ve mikro-SIM desteğine sahip olmasına rağmen, tasarımı ve elde rahat tutulamaması yüzünden eleştiriliyor.

Telefonun kenarının birkaç parça gözükmesi Apple'ın pek de tercih ettiği bir seçim değil. Ayrıca kenarında bulunan tuşlar da iPhone kullanıcılarının cihazı tutuş şekillerini tamamen değiştirmesine sebep olabilir. Ancak henüz telefonun tanıtımı yapılmadığından, piyasaya çıkana kadar bu tür eksiklerin giderilmesi muhtemel.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun