Donanim 21 MART 2012 / 11:46

Yeni iPad 'el yakıyor'

Yeni iPad 'el yakıyor'

Tüketicilerin nabzını tutan Consumer Reports, Apple’ın piyasaya sürdüğü yeni iPad’in önceki modellerine göre çok daha fazla ısındığını bildirdi. Kullanıcıların tabletleri tercih etmesinin en önemli sebeplerinden birinin diz üstü bilgisayarların ısınma problemi olduğunu düşünürsek, Apple’ın başı bu konu sebebiyle biraz ağrıyacak gibi görünüyor. Resmi sitede olağan sıcaklık aralığı için 0-35 derece göstermesine rağmen, özellikle oyun oynarken 47 dereceye varan sıcaklıklara erişmesi kullanıcıları rahatsız eden en büyük sorun olarak gösteriliyor.

Apple yetkililerinden net bir açıklama yapılmamasına karşın, cihazın pilinin büyüklüğü sebebiyle bu tarz ısınma sorunu olabileceğini ama bu ısınmanın çok büyük bir problem yaratmayacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta 4 günde 3 milyon iPad satış rakamına eriştiğini açıklayan Apple’ın bu sorunu nasıl çözeceği ise merak konusu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun