Donanim 04 KASIM 2009 / 12:50

Yeni çözümler ve başarı hikayeleri Oracle Day'de paylaşıldı

Oracle Day 2009 İstanbul’da Swissotel’de gerçekleştirildi. Oracle Fusion Middleware 11g ve Oracle Database 11g R2’nin lansmanları da etkinliğin önemli bir bölümünü oluşturdu.

Oracle Day 2009 İstanbul’da Swissotel’de gerçekleştirildi. Oracle Fusion Middleware 11g ve Oracle Database 11g R2’nin lansmanları da etkinliğin önemli bir bölümünü oluşturdu.


Etkinliğin öğleden önceki bölümünde bu çözümlerle ilgili bilgiler verilirken, Oracle EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Temel Teknolojilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Baker'in da aralarında olduğu konuşmacılar katılımcılara Oracle'in yeni teknolojilerini anlattı. İnnova'nın ana sponsorluğunda yapılan etkinlikte, öğleden sonraki bölümde ise finans, telekom, sigortacılık gibi sektörlerden çeşitli şirketlerin Oracle teknolojileriyle gerçekleştirdiği projeler ve sektörel başarı öyküleri katılımcılarla paylaşıldı.

Etkinlik sırasında konuştuğumuz Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu, Oracle İş Uygulamaları ve Çözümler zirvelerinin daha önce ayrı ayrı yapıldığını, bu yıl ise bu iki etkinliğin gücünü tek bir etkinlikte birleştirmeyi istediklerini söyledi. Etkinlik boyunca tam 48 ayrı oturum olduğunu kaydeden Kalelioğlu, iş uygulamaları ve çözümler tarafında en son gelişmeleri paylaşmak amacında olduklarını ifade etti. Kalelioğlu, "Artık ürün odaklılıktan çok endüstri odaklı bakış açımız var. Farklı sektörlere o sektörlerde de deneyimi ve eğitimi olan insan kaynağıyla gidiyoruz. Oracle olarak Türkiye'de 2009'da pozitif bir yıl geçirdik diyebiliriz. Telekom ve finans bizim için her zaman çok önemli, bunun yanında finans için sigortacılık çok öne çıkmaya başladı. Yine sağlık sektörünün yıldızı günden güne artıyor. Kamu da tabii her zaman gündemimizde olacak" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun