Donanim 28 NİSAN 2010 / 06:05

Yeni BlackBerry geliyor

Yeni BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonları mayıs ayında satışa çıkıyor.

Yeni BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonları mayıs ayında satışa çıkıyor.


Özellikle çalışan kullanıcıların tercihi olan BlackBerry'nin yeni üyesi tanıtıldı. Research In Motion'dan yapılan açıklamaya göre BlackBerry Pearl 3G daha sosyal bir telefon oluyor. Yüksek performansın yanında e-posta, mesajlaşma ve sosyal ağları kullanabilme gibi fırsatlar da sunuyor.

Yeni BlackBerry akıllı telefon, 3G (UMTS/HSDPA), WiFi ve GPS'in yanı sıra, güçlü işlemcisi sayesinde yüksek çözünürlüklü fotograf çekip görüntüleme imkanı da getiriyor. Optik trackpad'i (iz sürücü) sayesinde kolay gezinme, ses ve medya tuşlarıyla ise rahatlık sağlıyor. Flaş özellikli 3.2 MP kamerasıyla kaliteli fotograf olanağı, 32 GB'a varan depolama kapasitesiyle de kişisel içerik yükleme imkanı sunuyor.

BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonu iki farklı model ve farklı renklerle sunulacak. 9100 modeli 20 tuşluk QWERTY klavyesi sunarken, 9105 modeli 14 tuşluk geleneksel telefon klavyesi sunuyor. Her iki model, kelimeleri tamamlama ve daha hızlı yazma olanağı sağlayan SureType yazılımını destekliyor.

RIM'dan yapılan diğer açıklamaya göre BlackBerry Mobile Voice System 5 ile kullanıcılar, Wi-Fi üzerinden sesli arama yapabilecek. BlackBerry akıllı telefonları aracılığıyla ofis telefonlarını ve dahililerini kullanma imkanı sunuyor. Yeni sistem sayesinde, kullanıcılar BlackBerry akıllı telefon ve ofis numarası için tek bir numara kullanabilecek, WiFi bağlantısı sayesinde BlackBerry akıllı telefonları üzerinden kurumsal aramalar yapıp, gelen çağrıları yanıtlayabilecek. BlackBerry MVS 5'nin bu yıl uygulamaya konulması bekleniyor.

BlackBerry Pearl 3G akıllı telefonunun, farklı operatörlerle Mayıs ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun