Donanim 31 AĞUSTOS 2012 / 16:38

Yeni Asus Zenbook ve Transformer Book tanıtıldı

Yeni Asus Zenbook ve Transformer Book tanıtıldı

Asus, standart-voltajlı dört çekirdekli işlemciye sahip Zenbook U500VZ’yi duyururken, Zenbook Prime UX21A Touch, TAICHI ve Transformer Book’u ilk kez Avrupa’da görücüye çıkardı.Yeni Asus Zenbook U500VZ, ince tasarımdan ödün vermeden kullanıcılara yüksek bir performans vadediyor. Alüminyum dış kaplaması ve kavisli hatlara  sahip cihaz, 3. Nesil Intel Core i7 dört-çekirdekli işlemci barındırıyor. NVIDIA GT650M opsiyonel grafik seçeneklerine ve 512GB SSD depolama gücüne sahip ürün, 15 inç tam HD ekrana sahip.

19,7 mm kalınlığında olan cihaz, her açıdan görülebilecek canlı renkleri ve net görüntüyü mümkün kılarken, özel kaplama dikkat dağıtan yansımaları engelliyor. Ürünün tam boy klavyesinin ayrı bir sayısal tuş takımı bulunurken, otomatik aydınlatmalı klavye, ortamdaki ışığı dikkate alarak parlaklığını ayarlıyor.

Esnek depolama seçeneklerine sahip cihaz, 128 GB SSD ve 500GB sabit diskin birleşimi, yüksek performans ve yüksek kapasiteli depolama alanı arasında mükemmel denge oluştururken, çift SSD sürücüsü 512GB kapasiteye kadar üstün performans sağlıyor.

ZENBOOK Prime UX21A Touch

Çoklu dokunmatik ekrana sahip cihaz, 3. nesil Intel Core işlemci ve 256GB SSD hafıza bulunduruyor. 178 derece ultra-geniş görüş açısı sunan cihaz, 0 noktalı çoklu-dokunmatik kapasitif ekran, Full HD Super IPS+ özelliğiyle parlak ve canlı görüntü sağlıyor. Cihaz, çift bant destekli 802.11n Wi-Fi en son 5GHz yönlendiricinin sunduğu kablosuz bağlantı hızından faydalanırken, USB 3.0 USB 2.0’ye kıyasla daha hızlı şarj imkânı ve 10 kat daha yüksek veri aktarma oranı sunuyor.Asus TAICHI

Asus TAICHI, kapağı açık olduğunda tam boy, arkadan aydınlatmalı QWERTY klavye ve dokunmatik fareye sahip olması sebebiyle ultrabook gibi kullanılabiliyor. Bununla birlikte, kapak kapalı olduğunda çoklu-dokunmatik tablet bilgisayar haline gelen cihaz, kullanıcılara kullanım esnekliği sunuyor. Birbirinden bağımsız olarak eşzamanlı çalışabilen ekranlara sahip cihaz, bu sayede iki kullanıcı tarafından paylaşılabiliyor. Bunun yanı sıra, 3. nesil Intel Core işlemcisi, SSD depolama alanı ve çift bant destekli 802.11n Wi-Fi ile mobil performansı kullanıcılarına sunuyor.

ASUS ZENBOOK kadar hafif ve ince olan TAICHI, 3. nesil Intel Core işlemcisi, hızlı SSD depolama alanı ve çift bant destekli 802.11n Wi-Fi ile mobil performansından ödün vermiyor.Asus Transformer Book

Dönüştürülebilme özelliğiyle dikkat çeken cihaz, ekranın klavyeden ayrılmasıyla geleneksel bir dizüstü olmaktan çıkıp tablet halini alabiliyor. Çoklu-dokunmatik tabletlerin taşınabilirliğini ve rahatlığını tercih eden, ancak verimli kullanım için işlevsellikten vazgeçmeyen kullanıcıları hedef alan cihaz, 3. nesil Intel Core i7 işlemciyi ve SSD ve HDD depolama alanlarını içeriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun