Donanim 08 EYLÜL 2009 / 07:28

Yaz, işaretle, paylaş

Türk geliştirmecilerin ürünü olan sosyal paylaşım projesi Marro.ws, Next '09 konukları arasında yer aldı.

Türk geliştirmecilerin ürünü olan sosyal paylaşım projesi Marro.ws, Next '09 konukları arasında yer aldı.


Marro.ws projesinin global duyurusu, Next'09'da yapildi. İnternet geleceğinin konuşulduğu dünyanın en büyük etkinliklerinden olan ve EBAY, Xing, Google'un CEO seviyesinde konuşmacılarının yer aldığı etkinliğe, Marro.ws projesi ile ilk kez bir Türk konuşmacı da davet edilmiş oldu.

"What Would Google Do?" isimli kitabiyla tanınan Jeff Jarvis, Ebay'in Almanya Ülke Müdürü Frerk-Malte Feller, Babbel CEO'su Markus Witte, Google Ürün Müdürü ve Jaiku'nun kurucusu Jyri Engestorm, Xing'in CEO'su Stefan Gross-Selbeck gibi isimlerin de konuşmacı olarak davet edildiği Next'09 etkinliğine davet edilen Marro.ws ekibi, Ağustos ayı ortasında yayımladıkları ikinci versiyon ile Avrupa'da adından söz ettiriyor.Marro.ws'de sistemi kullanan kullanıcılar, farklı kişileri sakladıkları verilere göre izleyebiliyor ve bu kişilerin yaptıkları saklamalardan haberdar olabiliyor.Marro.ws 15 Ağustos'ta resmi olarak duyurulan yeni versiyonu ile benzer ilgi alanlarına sahip kişilerin profil sayfalarını görüntüleyebilme, takip etme, mesajlaşma, dürtme, detaylı arama gibi kullanıcılarına kırktan fazla yeni özellik sunuyor.Marro.ws projesini Amerika'da açtıkları ofis üzerinden yürüttüklerini belirten ekip dört kişiyi istihdam ediyor. Şu ana kadar ellerinde bulunan kaynaklar ile düşündüklerinin %25'ini hayata geçirebildiklerini ifade eden ekip; ABD, Polonya, İngiltere, İtalya, Çin, Almanya, Belçika ve Hindistan gibi ülkelerin en yüksek ziyaretçi kaydettikleri ülkeler arasında bulunduğunu söylüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun