Donanim 13 NİSAN 2010 / 05:12

Yatırım mı, siyasi rant mı?

Turkcell, Anadolu’daki çağrı merkezi sayısı artırıyor. Ancak şehir olarak Eskişehir’in seçilmesinde sorun var gibi.

Turkcell, Anadolu’daki çağrı merkezi sayısı artırıyor. Ancak şehir olarak Eskişehir’in seçilmesinde sorun var gibi.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimize çağrı merkezleri açarak bölgenin kalkınması için açık destek veren Turkcell Global Bilgi'nin Eskişehir'de açtığı çağrı merkezi zihinleri bulandırdı. Orta Anadolu'da yatırıma muhtaç onlarca şehir var. Hatta bırakın uzaktakileri Eskişehir'in çevresindeki Bilecik gibi şehirler bu iş için biçilmiş kaftanken, neden Anadolu'nun en modern, gelir seviyesi en yüksek şehri seçildi yatırım için aklım almıyor.

Ben üniversiteyi Eskişehir'de okudum. Hemen aklıma bu şehir üniversite şehri belki öğrencilere iş olanağı sağlamak için açılmıştır bu çağrı merkezi diye düşündüm. Ama Yılmaz Büyükerşen hocam o denli geliştirdi ki şehri ve buna bağlı olarak öğrenci profilini, çağrı merkezi çalışanlarının sadece yüzde 7'si öğrencilerden oluşuyormuş. Haydi, buyur buradan yak!

O zaman ne demeye açıldı bu çağrı merkezi diye düşünürken konunun haberi ve fotoğrafları ulaştı haber merkezimize. Bir açılış, bakanlar, AKP'liler derken birden bir ampul yandı zihnimde. Dedim teknolojinin rengi nedir, mavi. Eskişehirlilerin oy verdiği partinin rengi de mavi. Günahı boynuma ama şeytanın avukatlığını yapıyorum ve bunun Eskişehir'i turunculaştırma operasyonunun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Dedim ya, günahı boynuma!

Felaket senaryosuz günler...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun